Menu

Kalendarium

«lipiec 2020»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Menu

Banery

 • komunikaty
 • Informacje o ogłaszanych przez Powiatowy Urząd Pracy Łódź-Wschód naborach w ramach Tarczy Antykryzysowej

Treść

Nawigacja

Treść

Aktualności

Stronicowanie

 • Rozpoczęcie realizacji projektu pn. "Aktywizacja osób powyżej 29 roku życia pozostających bez pracy w Powiecie Łódzkim Wschodnim (V)"

  17.01.2020
  -

  Powiatowy Urząd Pracy Łódź-Wschód informuje, że rozpoczął realizację projektu pn. „AKTYWIZACJA OSÓB powyżej 29 roku życia POZOSTAJĄCYCH BEZ PRACY W POWIECIE ŁÓDZKIM WSCHODNI (V)”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, Działanie VIII.1 „Wsparcie aktywności zawodowej osób po 29 roku życia przez powiatowe urzędy pracy” współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

  Wnioski o organizację stażu wg załączonego wzoru przyjmowane będą od dnia 20.01.2020 r. do dnia 24.01.2020 r.

  Nabór skierowany jest do osób bezrobotnych powyżej 30 roku życia.

  Więcej informacji tutaj

  Załącznik:

  Wniosek o zorganizowanie stażu dla osoby bezrobotnej po 30 roku życia RPO

 • XVI Sesja Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego

  16.01.2020
  -

  Informujemy, że w dniu 23 stycznia 2020 r. (czwartek) o godz. 11:00 w Starostwie Powiatowym w Łodzi, 90-113 Łódź, ul. Sienkiewicza 3 (IX piętro, pok. 907), rozpoczną się obrady XVI Sesji Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego.

  Proponowany porządek obrad do pobrania tutaj 

 • Projekt „Łódzkie centrum aktywizacji zawodowej”

  16.01.2020
  Zapraszamy do udziału w projekcie „Łódzkie centrum aktywizacji zawodowej”

  Projekt pt. „Łódzkie centrum aktywizacji zawodowej” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego 2014 – 2020.

  Projekt jest realizowany przez Akademickie Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno – Edukacyjnych na podstawie umowy zawartej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Łodzi i jest skierowany do osób zamieszkałych w rozumieniu Kodeksu Cywilnego na terenie woj. Łódzkiego (w jednym z następujących powiatów: tomaszowski, opoczyński, g. Piotrków Trybunalski, łódzki wschodni, pabianicki, zduńskowolski, g. Łódź), w wieku 30 lat i więcej, pozostających bez pracy (bezrobotnych i biernych zawodowo), które znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy tj. należą do co najmniej jednej z poniższych grup:

  • osoby w wieku 50 lat i więcej,
  • osoby długotrwale bezrobotne,
  • kobiety,
  • osoby z niepełnosprawnością,
  • osoby o niskich kwalifikacjach

  Uczestnikom projektu oferuje się:

  • doradztwo zawodowe wraz z przygotowaniem Indywidualnego Planu Działania,
  • interesujące szkolenia zawodowe kończące się egzaminem państwowym: prawo jazdy kat. C, kwalifikacja wstępna przyspieszona przewozu rzeczy – komplet szkoleń umożliwiający pracę jako kierowca zawodowy samochodu ciężarowego lub opiekun osoby starszej – siostra PCK wraz z egzaminem przeprowadzonym przez Polski Czerwony Krzyż – szkolenie przygotowujące do pracy w zawodzie Siostra PCK,
  • 3-miesięczne płatne staże zawodowe oraz pośrednictwo pracy.

  Ponadto wsparcie towarzyszące w postaci stypendium szkoleniowego, stażowego, zwrotu kosztów dojazdu na zajęcia, wyżywienia, opłacenia egzaminów.

  Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: http://www.szkolenia.asise.pl/szkolenia/26-lodzkie-centrum-aktywizacji-zawodowej-woj-lodzkie.html

 • Zamknięcie ruchu na autostradzie A1 na odcinku między węzłem Tuszyn - Piotrków Trybunalski Zachód

  16.01.2020
  Zamknięcie ruchu na autostradzie A1 na odcinku między węzłem Tuszyn i węzłem Piotrków Trybunalski Zachód

  Ze względu na niezbędną rozbiórkę wiaduktów znajdujących się na autostradzie A1 na odcinku między węzłem Tuszyn i węzłem Piotrków Trybunalski Zachód autostrada na tym odcinku będzie niedostępna dla kierowców od godz. 19.00 w piątek 17 stycznia do godziny 6.00 w poniedziałek 20 stycznia 2020 r.

  Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do ustawionego oznakowania.

  Informacje o zdarzeniach i utrudnieniach na drogach dostępne są również w aplikacji Regionalny System Ostrzegania.

  źródło informacji

 • Spotkanie Noworoczno - Opłatkowe

  15.01.2020
  Spotkanie Noworoczno - Opłatkowe

  W Gminnym Ośrodku Kultury w Brójcach w minioną sobotę 11 stycznia 2020 r. odbyło się tradycyjne spotkanie noworoczno - opłatkowe wypełnione występami artystycznymi.

  W programie artystycznym wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Woli Rakowej, uczestnicy zajęć wokalnych z GOKu i świetlicy w Bukowcu oraz Amatorskie Zespoły Śpiewacze "Stefanów", "Bukowianki" i "Leśnianki".

  W spotkaniu brali udział przedstawiciele władz samorządowych, osoby duchowne i mieszkańcy gminy Brójce. Powiat Łódzki Wschodni reprezentowała Ewa Gładysz - Wicestarosta Łódzki Wschodni.

  Życzenia noworoczne złożyli: Wójt gm. Brójce Radosław Agaciak, Wicestarosta Łódzki Wschodni Ewa Gładysz oraz ks. Marcin Kacprzak z Parafii św. Rafała Kalinowskiego w Łodzi-Wiskitnie.

  Wszyscy składali sobie życzenia dzieląc się opłatkiem i wspólnie kolędowali.

  Fot. Gminny Ośrodek Kultury w Brójcach

 • ,,Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego''

  10.01.2020
  -
  Wnioski o refundację PODMIOTOWI PROWADZĄCEMU DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego wg załączonego wzoru przyjmowane będą od dnia 14.01.2020 r. do dnia 21.01.2020 r.

  Nabór dotyczy zatrudnienia osób bezrobotnych poniżej 30 roku życia.

  Maksymalna kwota refundacji 20 000,00 zł.

  Więcej informacji na stronie internetowej.

 • 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  10.01.2020
  28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  12 stycznia 2020 r.

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 28.

  Finał WOŚP stał się cykliczną imprezą wpisaną na stałe w polski kalendarz, jednocześnie stał się częścią polskiej kultury. Rokrocznie w wielu zakątkach Polski organizowane są koncerty, festyny, festiwale, happeningi, na które zapraszane są gwiazdy muzyki rozrywkowej oraz odbywają się różne imprezy kulturalne i sportowe. Co roku do Fundacji zgłasza się ponad 120 000 wolontariuszy chętnych do kwestowania na ulicach miast, miasteczek i wsi. 

  Podczas finałów licytowane były „Złote Serduszka” oraz upominki podarowane przez ludzi z Polski i świata na rzecz Fundacji. Najwyższą cenę - 1 200 000 zł, osiągnęło Złote Serduszko” podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry.
  Zeszłoroczny, 27. Finał WOŚP zakończył się rekordowym wynikiem zebranych środków -175 938 717,46 PLN, przeznaczonych m.in. na zakup sprzętu medycznego, pomoc indywidualną oraz prowadzone przez WOŚP programy medyczne i edukacyjne.

  W ciągu wszystkich Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,1 mld PLN. 

  W tym roku podczas 28. Finału Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy zagra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

  WOŚP w Powiecie Łódzkim Wschodnim!

  Dnia 11 stycznia 2020 r.

  Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Nowosolna – Plichtów 21 od godziny 17:00.

  Dnia 12 stycznia 2020 r.

  Rzgów – GOSTiR atrakcje od godziny 9:00, licytacje o godzinie 16:00, światełko do nieba o godzinie 17:00,

  Tuszyn – Sala widowiskowa MCK Tuszyn od godziny 15:00,

  Koluszki – Klub Muzyczny ,, Cztery Struny Świata’’ przy ulicy Kościuszki 1 od godziny 16:00,

  Justynów – OSP Justynów od godziny 12:00.
   

 • Dotacja na Utworzenie pracowni edukacyjnych pn.: „Woda źródłem życia” przy I Liceum Ogólnokształcącym w Koluszkach oraz „Eko-badacze” przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Koluszkach.

  10.01.2020
  Dotacja na Utworzenie pracowni edukacyjnych pn.: "Woda źródłem życia" przy I LO w Koluszkach

  Powiat Łódzki Wschodni otrzymał dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na realizację w 2020 roku dwóch zadań:

  - Utworzenie pracowni edukacyjnej pn. „Woda źródłem życia” przy I Liceum Ogólnokształcącym w Koluszkach oraz

  - Utworzenie pracowni edukacyjnej pn. „Eko-badacze” przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Koluszkach,

  w ramach konkursu z dziedziny edukacja ekologiczna pn. „Nasze ekologiczne pracownie”.

  Wartość ogólna każdego zadania wynosi 50 000,00 zł.

  Wysokość dofinansowania (w formie dotacji) ze środków WFOŚiGW w Łodzi to kwota
  45 000,00 zł na każde zadanie, a udział własny Powiatu wynosi po 5 000,00 zł.

  Obydwa zadania będą realizowane do dnia 31.08.2020 r.

  Realizacja powyższych projektów obejmuje utworzenie kreatywnych i pomysłowych nowych pracowni edukacyjnych dla uczniów tych szkół, co polepszy warunki nauczania i pracy oraz da możliwość poszerzania wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska, a także rozwijania zainteresowań uczniów na tym polu.

   

 • Rośliny trafiające do sprzedaży tylko z paszportami

  10.01.2020
  Rośliny trafiające do sprzedaży tylko z paszportami

  W wyniku ujednolicenia przepisów w Unii Europejskiej rośliny przeznaczone do sadzenia mogą być od 14.12.2019 r. wprowadzane do obrotu jeżeli towarzyszy im paszport.

  Zmiany przepisów w zakresie zdrowia roślin spowodowały, że  producenci zostali zobowiązani do drukowania paszportów i dołączania ich do wyhodowanych przez siebie  roślin przeznaczonych do sprzedaży. Wdrażanie tych zmian będzie odbywało się pod nadzorem Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

  W marketach, na targowiskach pojawią się sadzonki  krzewów owocowych, drzewek ozdobnych, kwiatów a nawet roślin akwariowych, którym będzie towarzyszył jednolity w całej UE paszport roślin.

  Na terenie naszego powiatu w gospodarstwach ogrodniczych produkowane są tysiące roślin ozdobnych, które  będą  sprzedawane odbiorcom profesjonalnym w kraju i za granicą wyłącznie z nowymi paszportami.  

  Jest to ważne dla klienta , ponieważ paszport  stanowi gwarancję producenta, że oferowana roślina jest zdrowa. Daje też możliwość dotarcia do miejsca pochodzenia w przypadku wystąpienia jakiejś choroby i reklamacji towaru.

  Tematowi zdrowotności roślin w 2020 roku został nadany szczególny charakter poprzez ustanowienie Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin.

  Obchody Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin  są  okazją do  przypomnienia jak rośliny są  ważne dla naszego życia i jak wiele im zawdzięczamy.

  Głównym celem Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin - 2020 jest podniesienie świadomości ludzi na całym świecie na temat tego, w jaki sposób ochrona zdrowia roślin może przyczynić się do wyeliminowanie głodu, zmniejszenia ubóstwa, ochrony środowiska i pobudzenia rozwoju gospodarczego.

  Obecnie, co roku nawet 30 procent światowych plonów ulega zniszczeniu przez organizmy szkodliwe dla roślin.

  Zadania związane z zapobieganiem i ograniczaniem chorób i szkodników roślin na terenie powiatu łódzkiego-wschodniego realizuje i nadzoruje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Łodzi delegatura w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Dworskiej 13. To tam można zwracać się z pytaniami dotyczącymi zdrowia roślin.

   

  WIORIN w Łodzi Del. w Piotrkowie Tryb.

  Kierownik Delegatury  Józef Greger

 • Floriany 2020 - uwaga strażacy ochotnicy

  10.01.2020
  Floriany 2020 - uwaga strażacy ochotnicy

  Działacie na rzecz mieszkańców w swoich miejscowościach? Podejmujecie inicjatywy edukacyjne, kulturalne, sportowe, ekologiczne, integracyjne, dbacie o swoje wsie i miasta? Zgłoście waszą  OSP do Konkursu FLORIANY!

  Ruszyła IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z Udziałem OSP i Samorządów FLORIANY. To sztandarowe przedsięwzięcie Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP promujące społeczną działalność strażaków ochotników nazywane strażackimi Oscarami.

Stronicowanie

Banery

Kontakt

Powiat Łódzki Wschodni

Starostwo Powiatowe w Łodzi

ul. Sienkiewicza 3,
90-113 Łódź

tel. 42 633 71 91
fax 42 632 93 11

e-mail: powiat@lodzkiwschodni.pl

ePUAP: /72gq27iww7/skrytka

godziny pracy urzędu:
poniedziałek - piątek: 8.00 - 16.00

Stopka