Menu

Kalendarium

«wrzesień 2020»
PnWtŚrCzwPtSobNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Menu

Banery

 • komunikaty
 • Informacje o ogłaszanych przez Powiatowy Urząd Pracy Łódź-Wschód naborach w ramach Tarczy Antykryzysowej

Treść

Nawigacja

Treść

Aktualności

Stronicowanie

 • UWAGA KRWIODAWCY – POTRZEBNA KREW!

  31.03.2020
  UWAGA KRWIODAWCY – POTRZEBNA KREW!

  Dołączając się do apelu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi, zachęcamy, aby wszystkie zdrowe osoby, które nie obserwują u siebie objawów infekcyjnych układu oddechowego (gorączka, kaszel, duszności) i które nie przebywały w ostatnich tygodniach w podanych poniżej lokalizacjach:

  - Ameryka Północna: USA,

  - Europa: Włochy, Francja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Norwegia, Szwajcaria, Szwecja, Wielka Brytania,

  - Azja: Chiny, Japonia, Korea Południowa, Iran,

  przyłączyły się do czynnego oddania krwi w Centrum Krwiodawstwa w Łodzi oraz Punktach Pobrań krwi na terenie województwa łódzkiego.

  Szczegółowe informacje dotyczące procedur oddawania krwi oraz harmonogram czynnych punktów dostępne są na stronie http://www.krwiodawstwo.pl.

 • WAŻNY KOMUNIKAT!!!

  30.03.2020
  -

  Przedstawiamy raport Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Łodzi przesłany dziś do Starostwa Powiatowego w Łodzi.

  Informacja z dnia 30 marca 2020 roku związana z COVID-19 w powiecie łódzkim wschodnim:
  ➡️ 3 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w gminie Nowosolna
  ➡️ ok. 150 - 200 (liczba ta jest "płynna") objętych jest nakazem kwarantanny. Część osób otrzymało administracyjną decyzję na PPIS w Łodzi w związku z kontaktem z osobą u której potwierdzono zakażenie, a pozostałe są objęte kwarantanną (ustawową) z powodu powrotu z zagranicy.

  Jednocześnie informujemy, iż w chwili uzyskania kolejnych danych ze strony PPIS w Łodzi zostaną one niezwłocznie udostępnione na naszych stronach.

 • Strefa Wsparcia - portal ŁSSE dla przedsiębiorców

  30.03.2020
  Strefa Wsparcia - portal ŁSSE dla przedsiębiorców

  Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna uruchomiła pakiet pomocy dla przedsiębiorców zwany "Strefą Wsparcia" - program stworzony z myślą o przedsiębiorcach, którzy zastanawiają się jak funkcjonować w czasach kryzysu wywołanego przez CoVid-19.

  W ramach programu, na portalu www.wsparcie.sse.lodz.pl, umieszczane są artykuły i komentarze specjalistów z zakresu prawa, księgowości, podatków i cyberbezpieczeństwa.

  Ponadto skorzystać można z bezpłatnych konsultacji z ekspertami online oraz telefonicznie. Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna przygotowała również pakiet pomocowy w postaci 500 000,00 zł wsparcia dla startupów w specjalnym naborze Spark: ChangeTheFuture.

   

 • Informacja o sposobie, trybie realizacji zadań Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Koluszkach, w tym zamiejscowych stanowiskach pracy w Rzgowie

  26.03.2020
  Informacja o sposobie, trybie realizacji zadań Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Koluszkach, w tym zamiejscowych stanowiskach pracy w Rzgowie

  Szanowni Państwo, Rodzice/Opiekunowie, Młodzież, Dzieci i Nauczyciele!

  Zgodnie z uchwałą 697/2020 Powiatu Łódzkiego Wschodniego z dnia 25 marca 2020 r.  w sprawie wyrażenia zgody na zawieszenie zajęć przez dyrektorów placówek prowadzonych przez Powiat Łódzki Wschodni wstrzymane zostały wszystkie zajęcia prowadzone na terenie placówki w terminie od 26.03.2020 r. do 10.04.2020 r. W związku z powyższym:

  1. Ustala się godziny pracy Poradni:

         - Koluszki - 8.00 - 16.00

         - Zamiejscowe stanowiska pracy w Rzgowie - 8.00 - 14.00

         - Zamiejscowe stanowisko pracy w Tuszynie - zamknięte

        2. Ustala się następujący sposób komunikacji:

        a) telefoniczny:

         - PPP w Koluszkach: 44 714 14 54, 513 702 750

         - Zamiejscowe stanowiska pracy w Rzgowie: 503 924 115

        b) mailowy:

         - poradniakoluszki@gmail.com 

  Adres do kontaktu z klientami (wsparcie specjalistów):
  aby usprawnić komunikację z nami prosimy w tytule maila wpisać specjalistę, z którym chcecie się skontaktować:

  dyrektor – wsparcie,
  psycholog – wsparcie
  pedagog – wsparcie
  logopeda – wsparcie
  fizjoterapeuta – wsparcie 

         - pppkoluszki@interia.pl  - przesyłanie dokumentów, wniosków ,opinii nauczycieli itd. 

         - ppp.rzgow@gmail.com - wsparcie specjalistów, przesyłanie dokumentów, wniosków, opinii nauczycieli itd. – dotyczy rejonu Rzgów i           Tuszyn

  1. Opinie i orzeczenia wydawane są w ustawowych terminach. Wysyłane na adres domowy bądź osobiście do odbioru po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.
  2. O zmianach terminów badań specjalistycznych zaplanowanych w okresie od 26.03.2020r. do 10.04.2020r. zostaniecie Państwo poinformowani telefonicznie.
  3. Zajęcia specjalistyczne, w tym grupowe mogą być prowadzone (za zgodą rodzica)  drogą  środków komunikacji elektronicznej zapewniających wymianę informacji między nauczycielem, uczniem lub rodzicem.
  4. Na stronie Poradni www.ppp-koluszki.pl w zakładce „Aktualności” oraz „Artykuły/Dla Rodzica” dostępne są ciekawe materiały do pracy w domu dla dzieci, młodzieży, opiekunów i nauczycieli.

  Zapewniam, że wszyscy specjaliści Poradni pozostają w pełnej gotowości niesienia Państwu wirtualnej pomocy. Życzymy Wszystkim zdrowia i nadziei na dobry kolejny dzień!

                                                                                                               

  mgr  Aleksandra Balcerak

  Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Koluszkach

 • Informacja dot. rezerwy celowej

  26.03.2020
  Informacja dot. rezerwy celowej

  W dniu 25 marca b. r. Zarząd Powiatu Łódzkiego Wschodniego podjął uchwałę w sprawie zmian w budżecie Powiatu Łódzkiego Wschodniego, dzięki której z rezerwy celowej uruchomione zostało 21 900,00 zł z przeznaczeniem na zarządzanie kryzysowe.

  Środki finansowe z rezerwy zostaną przeznaczone na zakup kombinezonów ochronnych, maseczek ochronnych i jednorazowych rękawiczek nitrylowych, które to mają pomóc Powiatowi w walce z koronawirusem minimalizując ewentualne ryzyko zarażenia.

 • Przedłużone zawieszenie zajęć w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Koluszkach i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Koluszkach

  26.03.2020
  -

  Na okres od dnia 26 marca do dnia 10 kwietnia 2020 r. przedłużone zostało zawieszenie zajęć w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Koluszkach i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Koluszkach!

  W związku z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa Zarząd Powiatu Łódzkiego Wschodniego na posiedzeniu w dniu 25 marca 2020 roku, na wiosek Dyrektorów placówek, wyraził zgodę na zawieszenie zajęć od dnia 26 marca do dnia 10 kwietnia 2020 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Koluszkach i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Koluszkach (uchwała Zarządu Powiatu Łódzkiego Wschodniego nr 697/2020).

  Zajęcia w pozostałych jednostkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Łódzki Wschodni: I Liceum Ogólnokształcącym w Koluszkach, Zespole Szkół nr 1 w Koluszkach oraz Zespole Szkół nr 2 w Koluszkach zawieszone zostały w ww. okresie na mocy decyzji Ministra Edukacji Narodowej.

 • Informacja Zarządu Polskiej Grupy Farmaceutycznej S.A.

  25.03.2020
  Informacja Zarządu Polskiej Grupy Farmaceutycznej S.A.

  W związku z możliwością wystąpienia zakłóceń w dostawach leków do szpitali i aptek spowodowanych absencją pracowników wywołaną pandemią wirusa SARS-CoV-2 Polska Grupa Farmaceutyczna S.A. poszukuje osób na wolne stanowiska pracy związane z pakowaniem leków.

  Więcej informacji dostępnych na https://potrzebujemyciebie.pl

 • Aplikacja Kwarantanna Domowa

  23.03.2020
  Aplikacja Kwarantanna Domowa

  Więcej informacji pod linkiem www.gov.pl/web/koronawirus/kwarantanna-domowa 

 • PCPR: informacja w związku z sars-cov-2

  16.03.2020
  -
  W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa sars-cov-2 od dnia 16 marca 2020 r. Do odwołania wprowadzone zostają ograniczenia wykonywania zadań przez powiatowe centrum pomocy rodzinie i powiatowy zespół ds. Orzekania o niepełnosprawności w łodzi w sposób wyłączający bezpośredni kontakt z interesantem.
   
  Centrum i zespół pracują normalnie, bez bezpośredniego kontaktu z interesantem.
  Więcej informacji na stronie internetowej PCPR.
 • PUP Łódź-Wschód: informacja w związku z sars-cov-2

  16.03.2020
  -

  Powiatowy Urząd Pracy Łódź-Wschód w związku z rosnącym zagrożeniem epidemiologicznym informuje, że w poniedziałek 16.03.2020 roku nie będzie prowadził obsługi klientów w siedzibach w Łodzi i Koluszkach!
  Ponadto ze względu na sytuację epidemiologiczną wszelkie dokumenty i wnioski należy składać elektronicznie, za pośrednictwem poczty lub poprzez umieszczenie w pojemnikach ustawionych przy wejściach do siedzib urzędu w Łodzi przy ul. Częstochowskiej 40/52 oraz w Koluszkach przy ul. Brzezińskiej 36.
  Więcej informacji na stronie internetowej urzędu.

Stronicowanie

Banery

Kontakt

Powiat Łódzki Wschodni

Starostwo Powiatowe w Łodzi

ul. Sienkiewicza 3,
90-113 Łódź

tel. 42 633 71 91
fax 42 632 93 11

e-mail: powiat@lodzkiwschodni.pl

ePUAP: /72gq27iww7/skrytka

godziny pracy urzędu:
poniedziałek - piątek: 8.00 - 16.00

Stopka