Menu

Kalendarium

«listopad 2019»
PnWtŚrCzwPtSobNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Menu

Banery

 • komunikaty

Treść

Nawigacja

Treść

Aktualności

Stronicowanie

 • XIII Sesja Rady Powiatu Łódzkiego

  18.10.2019
  Sesja XIII Sesja Rady Powiatu Łódzkieg

  Informujemy, że w dniu 24 października 2019 r. (czwartek) o godz. 12:00 w Starostwie Powiatowym w Łodzi, 90-113 Łódź, ul. Sienkiewicza 3 (IX piętro, pok. 907), rozpoczną się obrady XII Sesji Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego.

  Proponowany porządek obrad do pobrania tutaj

 • Dzień Edukacji Narodowej

  17.10.2019
  Dzień Edukacji Narodowej

  W dniu 11 października 2019 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Koluszkach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Organizatorami spotkania była Gmina Koluszki oraz Powiat Łódzki Wschodni. W uroczystości wzięli udział m.in. nauczyciele, dyrektorzy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z terenu Gminy Koluszki, przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Łodzi, władze samorządowe Powiatu i Gminy Koluszki, Radni Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego, Radni Rady Miejskiej w Koluszkach, pracownicy Urzędu Miejskiego w Koluszkach oraz Starostwa Powiatowego w Łodzi.

  Podczas tej doniosłej uroczystości wszystkim nauczycielom oraz pozostałym pracownikom oświaty wyrazy uznania i wdzięczności złożyli Starosta Łódzki Wschodni Andrzej Opala oraz Burmistrz Koluszek Waldemar Chałat. Dziękowali za trud wkładany w edukację, wychowanie dzieci i młodzieży, kształtowanie postaw młodego pokolenia oraz zaangażowanie w pracę na rzecz przedszkoli, szkół i placówek. Życzyli satysfakcji z osiągnięć w pracy zawodowej oraz wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności.

  Dyrektorom szkół i przedszkoli prowadzonych przez Gminę Koluszki zostały wręczone kwiaty i nagrody pieniężne przez Burmistrza Koluszek Waldemara Chałata, Zastępcę Burmistrza Koluszek Krystynę Lewandowską oraz Przewodniczącą Rady Miejskiej w Koluszkach Annę Szostak.

  Dyrektorom szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Łódzki Wschodni kwiaty i nagrody pieniężne wręczyli Starosta Łódzki Wschodni Andrzej Opala, Wicestarosta Łódzki Wschodni Ewa Gładysz oraz Przewodniczący Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego Sławomir Sokołowski.

  Uroczystość uświetniła część artystyczna w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Koluszkach. Po występach artystycznych wszystkich gości zaproszono na smaczny poczęstunek.


   

   

 • Mistrzostwa Powiatu Łódzkiego Wschodniego w piłce siatkowej

  17.10.2019
  Mistrzostwa Powiatu Łódzkiego Wschodniego w piłce siatkowej

  Zapraszamy na Otwarte Mistrzostwa Powiatu Łódzkiego Wschodniego w piłce siatkowej drużyn amatorskich, które odbędą się dnia 27.10.2019r.
  Zapisy trwają do dnia 24.10.2019r. do godziny 10:00. Więcej informacji na stronie internetowej Gosir, Facebooku bądź pod numerem telefonu: 42 213-30-08.
  Regulamin dostępny tutaj.

 • Rusza całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów

  14.10.2019
  -
 • Otwarcie punktu dydaktycznego pn. „Zakątek sensoryczny” przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Koluszkach

  11.10.2019
  Otwarcie punktu dydaktycznego pn. „Zakątek sensoryczny” przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Koluszkach

  W związku z zakończeniem realizacji zadania: Utworzenie punktu dydaktycznego pn. „Zakątek sensoryczny” przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Koluszkach, w dniu 9 października 2019 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Koluszkach dokonano uroczystego otwarcia „Zakątka”. Punkt dydaktyczny został utworzony dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w formie dotacji w wysokości 32 465,00 zł, przy udziale własnym Powiatu w kwocie 3 633,00 zł.

  Uroczystego otwarcia „Zakątka”, poprzez przecięcie wstęgi, dokonali: Starosta Łódzki Wschodni Andrzej Opala, Wicestarosta Łódzki Wschodni Ewa Gładysz, Członek Zarządu Powiatu Łódzkiego Wschodniego Klaudia Zaborowska - Gorzkiewicz, Burmistrz Koluszek Waldemar Chałat oraz Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Koluszkach Katarzyna Mrówka wraz z uczniem tej placówki.

  Punkt dydaktyczny pn. „Zakątek sensoryczny” został podzielony na tematyczne sektory oddziałujące na każdy ze zmysłów. Będzie on pełnił rolę edukacyjną, terapeutyczną, rewalidacyjną oraz relaksacyjną. Stworzenie takiego miejsca dla osób ze specjalnymi potrzebami pozwoli im lepiej poznawać i postrzegać otaczający świat.

  Punkt dydaktyczny został wyposażony m.in. w stację meteorologiczną, domki dla owadów, rzeźby zwierząt, ławki, stoły, karmniki dla ptaków, dzwonki wietrzne, kaskadę wodną.

  W ciągu dwóch lat realizowany też będzie program edukacji przyrodniczo – ekologicznej „Zakątek sensoryczny – cztery pory roku”. Podczas jego realizacji uczniowie będą mieli możliwość obserwowania zmieniającej się przyrody i doświadczania jej empirycznie przez cały rok kalendarzowy.

  Punkt ten to następny etap na drodze rozwoju Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Koluszkach i kolejny sposób na uatrakcyjnienie zajęć dla uczniów niepełnosprawnych oraz wizytówka tej placówki.

 • IV Łódzkie Regionalne Targi Pracy i Rozwoju Osobistego

  11.10.2019
  -

  W dniach 9-10 października 2019 roku odbyły się IV Łódzkie Regionalne Targi Pracy i Rozwoju Osobistego w Hali Expo. Targi są imprezą cykliczną, cieszącą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Łodzi i regionu.  W charakterze wystawców zaprezentowali się pracodawcy z Łodzi i województwa łódzkiego. W Targach brał udział Powiatowy Urząd Pracy Łódź – Wschód. Na stoisku można było zapoznać się z ofertami pracy i formami wsparcia dla osób bezrobotnych i pracodawców oferowanymi przez Urząd. Stoisko Powiatowego Urzędu Pracy Łódź – Wschód odwiedziła reprezentacja Powiatu Łódzkiego Wschodniego w osobach Wicestarosty Łódzkiego Wschodniego Ewy Gładysz oraz Przewodniczącej Komisji Budżetu, Gospodarki i Bezpieczeństwa Rady Powiaty Łódzkiego Wschodniego Zofii Sójki.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  11.10.2019
  Dzień Edukacji Narodowej
 • Zakończono drugi etap przebudowy drogi powiatowej nr 2924E Kurowice - Dalków

  09.10.2019
  Zakończono drugi etap przebudowy drogi powiatowej nr 2924E Kurowice - Dalków

  Zakończyły się prace drogowe w ramach planowanego II etapu przebudowy drogi powiatowej nr 2924E Kurowice – Dalków łączącej powiaty Łódzki Wschodni oraz Piotrkowski.

  Inwestycja została zrealizowana przez Powiat Łódzki Wschodni z dotacją z budżetu Województwa Łódzkiego, ze środków pochodzących z tytułu wyłączania z produkcji gruntów rolnych.

  Koszt całkowity przedsięwzięcia  wyniósł 224 753,73 zł.

  Zakres prac na długości ok. 550 m objął m.in.: wykonanie nakładki bitumicznej na jezdni oraz obustronnego pobocza, wyregulowanie wysokościowe zjazdów o nawierzchni nieutwardzonej, odmulenie rowu oraz wycinkę dwóch drzew kolidujących z inwestycją.

  Droga została oddana do użytku w dniu 8 października 2019 r.

  Szerokiej drogi!

 • W Rzgowie otwarto Gigantyczny Park Dmuchańców Candy Park

  08.10.2019
  -

  Gigantyczny Park Dmuchańców Candy Park to największy w regionie kryty park z dmuchanymi atrakcjami dla dzieci – na powierzchni 2000 mkw. znajdują się między innymi labirynt, tor przeszkód, basen z piłeczkami, połykacz czy wysoka na 8 metrów mega zjeżdżalnia, a z myślą o maluchach przygotowano specjalną strefę dla najmłodszych.

  Na wszystkich rodziców czeka natomiast przestronna kawiarnia Candy Cafe z wyśmienitą kawą, dużym wyborem pysznych ciast, naleśnikami w różnych wariantach, zapiekankami oraz lodami rzemieślniczymi, w której mogą odpocząć podczas gdy ich dzieci doskonale się bawią.

  W ramach przyjęć urodzinowych jak i grup zorganizowanych, skorzystać można z wyjątkowej oferty Candy Warsztatów – czyli warsztatów „Jak powstają słodycze?”. Candy Warsztaty to niesamowita lekcja produkcji lizaków i cukierków – dzieci na własne oczy przekonają się jak krok po kroku powstają ich ulubione łakocie, jak mieszać słodką i gorącą masę karmelkową z naturalnymi barwnikami by uzyskać odpowiednią konsystencję, jak dobierać odpowiednie smaki i przede wszystkim jak kształtować piękne kolorowe słodycze!

  Dodatkowo w Candy Park regularnie organizowane są tematyczne wydarzenia wypełnione specjalnymi atrakcjami i niespodziankami, takie jak Halloween, Mikołajki czy Dzień Dziecka.

  Candy Park znajduje się w Rzgowie na terenie Miasta Mody Ptak, tuż obok budynku Ptak Outlet. Czynny jest 7 dni w tygodniu, również w niedziele niehandlowe, w godzinach 10:00 – 20:00. Park rozrywki dla dzieci Candy Park przeznaczony jest dla dzieci do 10-go roku życia – dzieci do lat dwóch na teren parku wchodzą bezpłatnie.

  Strona www: https://candypark.pl/

 • Dzień Ziemniaka w Romanowie

  07.10.2019
  Dzień Ziemniaka w Romanowie

  W minioną sobotę (5.10), odbyła się kolejna edycja '' Dnia Ziemniaka'' w gminie Rzgów.
  Patronat nad imprezą objął burmistrz Mateusz Kamiński.
  Ta jesienna biesiada ziemniaczana popularyzuje potrawy z ziemniaka, dostarcza wiedzy o ziemniakach i integruje lokalną społeczność.
  Wśród zaproszonych gości była Pani Ewa Gładysz-Wicestarosta Powiatu Łódzkiego Wschodniego i Pani Klaudia Zaborowska Gorzkiewicz - Członek Zarządu Powiatu.
  Uczestnicy mogli wziąć udział w zabawach i konkursach, np. na największego ziemniaka, czy najdłuższą obierkę.
  Panie z gminnych Kół Gospodyń Wiejskich przygotowały zgodnie z tradycyjnymi recepturami ziemniaczane smakołyki i z dumą je prezentowały. Był nawet tort ziemniaczany, pączki, kluski i wiele, wiele odsłon przepysznych potraw.
  Część artystyczną rozpoczął Zespół Śpiewaczy ''Leśnianki'' z Gminy Brójce, a dalej podczas biesiady bawiła publiczność Kapela Podwórkowa '' Z Kopyta''.
  Warto było być w Romanowie. 

Stronicowanie

Banery

Kontakt

Powiat Łódzki Wschodni

Starostwo Powiatowe w Łodzi

ul. Sienkiewicza 3,
90-113 Łódź

tel. 42 633 71 91
fax 42 632 93 11

e-mail: powiat@lodzkiwschodni.pl

ePUAP: /72gq27iww7/skrytka

godziny pracy urzędu:
poniedziałek - piątek: 8.00 - 16.00

Stopka

baner toplayer
7 grudnia