Menu

Kalendarium

«listopad 2019»
PnWtŚrCzwPtSobNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Menu

Banery

 • komunikaty

Treść

Nawigacja

Treść

Aktualności

Stronicowanie

 • 50 lat Zawodowego Pożarnictwa w Koluszkach

  18.06.2018
  50 lat Zawodowego Pożarnictwa w Koluszkach

  W minioną sobotę 16 czerwca obchodzono jubileusz 50-lecia Zawodowego Pożarnictwa w Koluszkach. Gości przywitali Starosta Łódzki Wschodni Andrzej Opala i Komendant  Państwowej Straży  Pożarnej powiatu łódzkiego wschodniego Krzysztof Supera. Obchody rozpoczęła odświętna Msza Św. w Kościele pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Koluszkach  po której odbył się uroczysty apel okolicznościowy. Z okazji  Jubileuszu Strażakom zostały  przyznane awanse, odznaczenia i wyróżnienia. Nie zabrakło również słów uznania i gratulacji ze strony zaproszonych gości. Powiat łódzki Wschodni reprezentowali: Starosta  Łódzki Wschodni Andrzej Opala, Wicestarosta  Łódzki Wschodni Ewa Gładysz, Przewodniczący Rady Powiatu Sławomir Sokołowski wraz z  radnymi powiatowymi. Po oficjalnej części odbył się Festyn Strażacki.

 • Będzie chodnik w Karpinie...

  15.06.2018
  Będzie chodnik w Karpinie...

  W Karpinie gmina Brójce rozpoczęły się prace w ramach inwestycji ,,Przebudowa drogi powiatowej nr 2915 E w miejscowości Karpin”. Przedmiotem  robót budowlanych będzie budowa chodnika z kostki betonowej na odcinku od drogi nr 713 do granicy z gminą Koluszki na długość blisko 1,5 km (1466 m). Wartość  inwestycji- 547 275,37 zł. Inwestycja współfinansowana w 50%  z gminą Brójce.

 • Apel Prezesa KRUS

  15.06.2018
  Apel Prezesa KRUS

  W związku z rozpoczynającym się okresem wakacyjnym zamieszczamy apel Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dotyczący bezpiecznego użytkowania maszyn rolniczych i innych urządzeń oraz właściwego nadzoru nad dziećmi podczas wykonywania prac polowych.

 • 50 lat Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Koluszkach

  14.06.2018
  50 lat Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Koluszkach

  Uroczystość 50-lecia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Koluszkach odbyła się w sobotę 9 czerwca br. Inaugurację obchodów rozpoczęła msza święta w Kaplicy Domu Wytchnienia przy Miłosierdziu Bożym w Koluszkach.  W dalszej części Jubileuszu odsłonięta została tablica pamiątkowa. Nie brakowało również wielu serdecznych życzeń i gratulacji ze strony zaproszonych gości. Starosta Łódzki Wschodni Andrzej Opala wraz z Wicestarostą Łódzkim Wschodnim Ewą Gładysz, Przewodniczącym Rady Powiatu Sławomirem Sokołowskim oraz Radnym Powiatowym Michałem Suwalskim na ręce Dyrektora Waldemara Puczyńskiego przekazali upominki wraz z życzeniami wielu kolejnych wspaniałych rocznic. Oficjalne obchody uświetniła uroczysta Akademia przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Koluszkach. 

 • Awaria CEPiK usunięta!

  12.06.2018
  Awaria systemu CEPiK!

  Informujemy, że awaria ogólnopolskiego systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców została usunięta. Przepraszamy za utrudnienia.

 • Mistrzostwa Powiatu Łódzkiego Wschodniego w plażowej piłce siatkowej kobiet i mężczyzn

  08.06.2018
  Mistrzostwa Powiatu Łódzkiego Wschodniego w plażowej piłce siatkowej kobiet i mężczyzn

  W dniu 23.06.2018 r. w Justynowie, w gminie Andrespol na terenie powiatu łódzkiego wschodniego odbędą się Mistrzostwa Powiatu Łódzkiego Wschodniego w plażowej piłce siatkowej kobiet i mężczyzn. Współorganizatorami imprezy są Powiat Łódzki Wschodni oraz Powiatowe Zrzeszenie „Ludowe Zespoły Sportowe Powiatu Łódzkiego Wschodniego”.

  Program mistrzostw:
  godz. 09.00 – przyjazd ekip, zgłoszenia.
  godz. 09.15 – przyjmowanie zapisów, losowanie.
  godz. 09.30 – otwarcie mistrzostw.
  godz. 10.00 – pierwsze gry.

  Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

  Do pobrania:

  Regulamin

  Deklaracja zgłoszeniowa i oświadczenie dotyczące ochrony danych osobowych

 • Kongres Rady Europy w Powiecie Łódzkim Wschodnim

  08.06.2018
  Kongres Rady Europy w Powiecie Łódzkim Wschodnim

  Delegacja Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy wizytowała w Starostwie Powiatowym w Łodzi w czwartek 7 czerwca. Tematem spotkania była struktura i funkcjonowanie samorządu w zakresie Europejskiej Karty Samorządu Lokalnego.

 • Zwyciężyliśmy w konkursie ,,Warto bezgotówkowo"

  08.06.2018
  Zwyciężyliśmy w konkursie ,,Warto bezgotówkowo"

  Starostwo Powiatowe w Łodzi-Powiat Łódzki Wschodni zajęło pierwsze miejsce w konkursie "Warto bezgotówkowo". Konkurs został zorganizowany przez KIR pod patronatem honorowym Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii w ramach Programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej. Zwycięzcy mogli wybrać jedną z sześciu propozycji pakietów nagród, które przekazane zostaną instytucjom edukacyjnym. Wybraliśmy 15 sztuk laptopów Lenovo IdeaPad 100. Podczas LI Sesji Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego w dniu 6 czerwca laptopy zostały uroczyście przekazane Dyrektorom naszych szkół.  

 • Indywidualne Zawody Sportowo-Pożarnicze dla dzieci i młodzieży

  08.06.2018
  -

  Na terenie siedziby OSP w Brójcach 3 czerwca br. odbyły się Indywidualne Zawody Sportowo-Pożarnicze dla dzieci i młodzieży. Rywalizacja sportowa cieszyła się dużym zainteresowaniem. W zawodach wzięło udział około 120 uczestników występujących w trzech kategoriach wiekowych: 12 lat i młodsi, 13-16 lat oraz 17 lat i starsi. Współorganizatorami imprezy był m.in. Powiat Łódzki Wschodni reprezentowany podczas zawodów przez Wicestarostę Łódzkiego Wschodniego Ewę Gładysz, Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego Zofię Sójkę oraz Radną Powiatu Łódzkiego Wschodniego Małgorzatę Lesiak, które wręczyły nagrody zwycięzcom.

 • „Rewaloryzacja parku w Lisowicach”

  01.06.2018
  „Rewaloryzacja parku w Lisowicach”

  W maju 2018 r. został zakończony I etap zadania  pn. „Rewaloryzacja parku w Lisowicach”. Zadanie zostało dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach Programu Priorytetowego „Przyrodnicze Perły województwa łódzkiego – programu rewaloryzacji zabytkowych parków”. Prace obejmowały wykonanie alejek spacerowych, renowację ogrodzenia parku z wymianą wszystkich przęseł, renowację zabytkowej bramy od strony północnej parku, przywrócenie oświetlenia, montaż altany wypoczynkowej,  ławek parkowych i koszy. Do zakończenia zadania pozostało uzupełnienie i wzbogacenie roślinności parkowej poprzez nowe nasadzenia drzew, krzewów i bylin. Całkowity koszt zadania w 2018 roku wynosi 498 410,24 zł, w tym dofinansowanie w kwocie 432 650,00 zł z  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Park jest dostępny dla wszystkich, którzy kochają przyrodę i wypoczynek w ciszy.

Stronicowanie

Banery

Kontakt

Powiat Łódzki Wschodni

Starostwo Powiatowe w Łodzi

ul. Sienkiewicza 3,
90-113 Łódź

tel. 42 633 71 91
fax 42 632 93 11

e-mail: powiat@lodzkiwschodni.pl

ePUAP: /72gq27iww7/skrytka

godziny pracy urzędu:
poniedziałek - piątek: 8.00 - 16.00

Stopka

baner toplayer
7 grudnia