Menu

Kalendarium

«wrzesień 2020»
PnWtŚrCzwPtSobNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Menu

Banery

 • komunikaty
 • Informacje o ogłaszanych przez Powiatowy Urząd Pracy Łódź-Wschód naborach w ramach Tarczy Antykryzysowej

Treść

Nawigacja

Treść

Aktualności

Stronicowanie

 • XII Święto Powiatu Łódzkiego Wschodniego

  06.05.2019
  XII Święto Powiatu Łódzkiego Wschodniego
 • Spotkanie informacyjne

  02.05.2019
  -

  Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Brzezinach  zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym pn. „Przedsiębiorco, zadbaj o rozwój swojej firmy, czyli jak pozyskać środki na szkolenia”. Spotkanie odbędzie się 8 maja 2019 r. w godz. 10:00 – 12:00 (rejestracja od godz. 9:45), w sali konferencyjna Urzędu Miasta w Brzezinach (I piętro), ul. Sienkiewicza 16. Do udziału w spotkaniu zapraszamy pracodawców zainteresowanych szkoleniami, kursami dla swoich pracowników. Program spotkania obejmuje również prezentację Łódzkiego Domu Biznesu – jednego z pośredników udzielających wsparcia w ramach tzw. bonów szkoleniowych. Po części merytorycznej uczestnicy będą mieli okazję stworzyć swój profil użytkowy w Bazie Usług Rozwojowych i skorzystać z pomocy konsultantów przy wyborze szkolenia.

  Program spotkania

  Plakat

 • Mistrz Ortografii Powiatu Łódzkiego Wschodniego

  29.04.2019
  -

  „Mistrz Ortografii Powiatu Łódzkiego Wschodniego” to kolejna edycja konkursu organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Koluszkach w ramach XII Święta Powiatu Łódzkiego Wschodniego. 25 kwietnia 2019 r. został przeprowadzony konkurs, w którym wzięło udział 17 uczniów z 7 szkół podstawowych z całego Powiatu.

  I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Łódzkiego Wschodniego zdobyła Kinga Nowińska, na II miejscu uplasował się Dawid Kamiński, a III miejsce zajęła Daria Gałka. Zwycięzcy otrzymali kolejno Złote, Srebrne i Brązowe Pióro Starosty Łódzkiego Wschodniego. Wszyscy laureaci są uczniami Szkoły Podstawowej w Różycy.

  Nagrody, dyplomy i upominki dla wszystkich uczestników konkursu wręczyli: w imieniu Starosty Łódzkiego Wschodniego - Pani Małgorzata Szelest – Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Łodzi oraz Pan Waldemar Chałat – Burmistrz Koluszek.

 • Ostrzeżenie meteorologiczne!

  19.04.2019
  -

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 1 stopnia prognozujące lokalny spadek temperatury do -1°C, a przy gruncie do -3°C od godz. 03:00 do godz. 07:00 dnia 20.04.2019 r.

 • IKP - Internetowe Konto Pacjenta

  19.04.2019
  IKP - Internetowe Konto Pacjenta

  Ministerstwo Zdrowa wraz z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia w ramach projektu udostępniło w maju 2018 r. usługę dla obywateli - Internetowe Konto Pacjenta (IKP).

  IKP jest internetową aplikacją dostępną pod linkiem https://pacjent.gov.pl/, dzięki której w łatwy, szybki i bezpieczny sposób można odnaleźć informacje o swoich danych medycznych, które dotychczas były rozproszone w różnych miejscach. Aplikacja jest w trakcie rozwoju, ale już teraz dzięki niej można odebrać i zrealizować e-receptę, a następnie między innymi weryfikować historię zrealizowanych recept mając tym samym dostęp np. do dawkowania jakie zalecił lekarz czy do wykazu zakupionych w ostatnim czasie leków. Logując się do IKP mamy również dostęp do historii swoich wizyt, za które zapłacił Narodowy Fundusz Zdrowia, a w przypadku rodziców również do analogicznych danych dla swoich dzieci. Za pomocą tej aplikacji można wypełnić ankietę zdrowego stylu życia i dowiedzieć się o możliwości skorzystania z wybranych programów profilaktyki zdrowotnej. To tylko część funkcjonalności, a praktycznie z każdym kwartałem jest ich coraz więcej. Wkrótce w IKP będzie można sprawdzić m.in. swoje deklaracje lekarza, pielęgniarki lub położnej podstawowej opieki zdrowotnej.

  Dostęp do IKP może uzyskać każdy za pomocą dwóch prostych kroków:
  1. Założenie Profilu Zaufanego - jeżeli jeszcze nie jest założony,
  2. Logowanie do IKP następuje na stronie www.pacjent.gov.pl za pomocą Profilu Zaufanego.

  Warto zwrócić uwagę, że logowanie do IKP poprzez Profil Zaufany gwarantuje pełne bezpieczeństwo danych.

 • IX Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Szkół Ponadgimnazjalnych

  19.04.2019
  -

  W dniu 5 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Koluszkach odbyły się IX Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Szkół Ponadgimnazjalnych pod patronatem Starostwa Powiatowego w Łodzi. Zgłosiło się 50 uczestników. Zawody przeprowadzono w kategoriach: szkoły ponadgimnazjalne, służby mundurowe oraz osoby powyżej 21 lat. Zawody przebiegały w pełnej napięcia rywalizacji i stały na wysokim poziomie. Zwycięzcy otrzymali ufundowane przez sponsorów i patrona imprezy nagrody w postaci koszulek, bluz, shakerów i voucherów do restauracji Kriada. Imprezę uświetnił pokaz sztuk walki MMA między Piotrem Głydą (absolwentem szkoły) a Robertem Woźniakiem.

 • Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w Powiecie Łódzkim Wschodnim

  16.04.2019
  Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w Powiecie Łódzkim Wschodnim
 • Akcja sadzenia drzew w naszym Powiecie

  16.04.2019
  Akcja sadzenia drzew w naszym powiecie

  Starosta Łódzki Wschodni Andrzej Opala i Wicestarosta Łódzki Wschodni Ewa Gładysz wraz z władzami samorządowymi gmin Rzgów i Tuszyn dołączyli do leśników, którzy rocznie w Polsce sadzą 500 mln drzew.

  12 kwietnia w Tuszynie – Lesie w ramach akcji „ Sadzimy 1000 drzew na minutę”, każdy uczestnik sadził jednoroczne sadzonki sosny, a samorządowcy posadzili także dęby.

  Mamy Dąb Starostwa Powiatowego w Łodzi.

  Po skończonej pracy, uczestnicy zostali poczęstowani przez leśników pyszną gorącą zupą grzybową i smażoną rybą.

  Lasów przybywa, zajmują blisko 1/3 powierzchni Polski.

  77 procent powierzchni lasów znajduje się w zarządzie Lasów Państwowych. Gwarantuje to zachowanie równowagi między potrzebami człowieka i przyrody.

 • Umowa patronacka pomiędzy ZSP nr 2 w Koluszkach i firmą POL-HUN

  16.04.2019
  -

  W 2017 roku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Koluszkach rozpoczął współpracę z Firmą „POL-HUN” M. Bielska sp. j. Oferta edukacyjna Technikum nr 2 wchodzącego w skład Zespołu spełnia oczekiwania Firmy. Szkoła kształci w zawodach poszukiwanych na dzisiejszym wysoko wyspecjalizowanym rynku pracy, a są to technik mechatronik, technik automatyk, cieszący się dużą popularnością technik logistyk czy technik teleinformatyk. Uczniowie szkoły uczestniczą w wycieczkach zawodowych i praktykach uczniowskich w Firmie. Wielu absolwentów znalazło również w niej zatrudnienie.

  Zwieńczeniem wzajemnej współpracy było podpisanie w dniu 9 kwietnia 2019 r. umowy patronackiej pomiędzy Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Koluszkach reprezentowanym przez Dyrektora Waldemara Puczyńskiego, przy udziale Wicestarosty Łódzkiego Wschodniego Ewy Gładysz, a Firmą „POL – HUN” M. Bielska sp. j., reprezentowaną przez jej współwłaściciela Pawła Knopika.

 • Ostrzeżenie meteorologiczne!

  15.04.2019
  Ostrzeżenie meteorologiczne!

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 1 stopnia prognozujące lokalne spadki temperatury do -3°C, przy gruncie do -5°C od godz. 13:22 dnia 15.04 do godz. 08:00 dnia 16.04. Temperatura maksymalna 15.04.2019 r. do 11°C.

Stronicowanie

Banery

Kontakt

Powiat Łódzki Wschodni

Starostwo Powiatowe w Łodzi

ul. Sienkiewicza 3,
90-113 Łódź

tel. 42 633 71 91
fax 42 632 93 11

e-mail: powiat@lodzkiwschodni.pl

ePUAP: /72gq27iww7/skrytka

godziny pracy urzędu:
poniedziałek - piątek: 8.00 - 16.00

Stopka