Menu

Kalendarium

«wrzesień 2020»
PnWtŚrCzwPtSobNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Menu

Banery

 • komunikaty
 • Informacje o ogłaszanych przez Powiatowy Urząd Pracy Łódź-Wschód naborach w ramach Tarczy Antykryzysowej

Treść

Nawigacja

Treść

Aktualności

Stronicowanie

 • „W świecie gier planszowych - pozwólmy dzieciom grać!” - warsztaty dla rodziców

  05.03.2019
  -

  Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Koluszkach, ul. Korczaka 5  zaprasza rodziców dzieci przedszkolnych i uczniów klas młodszych na warsztaty pt. „W świecie gier planszowych”.

  Celem spotkania jest praktyczne pokazanie wartości gier planszowych w  rozwoju i edukacji własnego dziecka.

  Warsztaty odbędą się w dniu 20 marca 2019 r. o godz. 17.30 w siedzibie Poradni.

  Liczba miejsc ograniczona, stąd prosimy o potwierdzenie udziału na adres e-mail: pppkoluszki@interia.pl, bądź telefonicznie: 44 714-14-54 do dnia 15 marca 2019 r.

 • XII Turniej Tenisa Stołowego „Memoriał Ignacego Zbigniewa Pietrusewicza”

  04.03.2019
  XII Turniej Tenisa Stołowego „Memoriał Ignacego Zbigniewa Pietrusewicza”

  W dniu 2 marca 2019 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Starych Skoszewach już po raz dwunasty rozegrany został Turniej Tenisa Stołowego  „Memoriał Ignacego Zbigniewa Pietrusewicza”.

  Organizatorami turnieju byli: Gmina Nowosolna, Powiat Łódzki Wschodni, Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe Powiatu Łódzkiego Wschodniego przy wsparciu organizacyjnym Szkoły Podstawowej w Starych Skoszewach i Wojewódzkiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Łodzi.

 • Już jutro otwarcie Dziennego Domu Pomocy w Wiśniowej Górze!

  04.03.2019
  Już jutro otwarcie Dziennego Domu Pomocy!

  Mieszkańcy Powiatu Łódzkiego Wschodniego już jutro odbędzie się uroczyste otwarcie, przecięcie wstęgi i poświęcenie nowootwartego powiatowego ośrodka wsparcia – Dziennego Domu Pomocy. Przebudowa obiektu na Dzienny Dom Pomocy współfinansowana była ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 – w ramach Osi priorytetowej IX Włączenie społeczne, Działania na Osi IX.2 Usługi na rzecz osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, Poddziałania IX.2.1.Usługi społeczne i zdrowotne, pn. Centrum Usług Społecznych „WISIENKA” realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie na podstawie wniosku konkursowego w partnerstwie z Gminą Koluszki, Gminą Andrespol, Gminą Tuszyn i Gminą Nowosolna oraz Stowarzyszeniem Serc Jezusa i Maryi i Stowarzyszeniem Inicjatywa Rozsądnych Polaków oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Programu Wyrównywania Różnic między Regionami – Obszar E i likwidacji barier architektonicznych w obiektach użyteczności publicznej i środków Powiatu Łódzkiego Wschodniego. Realizacja inwestycji dobiegła końca.

 • Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

  04.03.2019
  Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

  Informujemy o kolejnej już edycji konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.
  Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne to jedno z wielu działań prewencyjnych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, których celem jest poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach rolnych. Konkurs organizowany jest przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi nieprzerwanie od 2003 roku. XVII Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne uzyskał Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

 • 22 Łódzkie Targi Edukacyjne

  01.03.2019
  22 Łódzkie Targi Edukacyjne

  W dniach 13 – 14 marca 2019 r. w hali Atlas Arena przy al. Bandurskiego 7 odbędą się 22 Łódzkie Targi Edukacyjne. W czasie targów swoją ofertę zaprezentują liczni wystawcy: szkoły różnych typów, a wśród nich m.in. licea profilowane  i ogólnokształcące, zespoły szkół zawodowych, wyższe uczelnie z całego kraju, ośrodki kształcenia pozaszkolnego, szkoły tańca, biura podróży czy producenci
  i dystrybutorzy środków dydaktycznych. Przestrzeń Łódzkich Targów Edukacyjnych zostanie podzielona na strefy tematyczne takie jak: Strefa Edukacyjna, Salon Innowacyjna Szkoła, Strefa Kariery oraz Strefa Kreatywności i Rozwoju. W tym roku Powiatowy Urząd Pracy Łódź - Wschód zaprezentuje się na stoisku nr 13.

  Zapraszamy do odwiedzenia targów!

 • Szkolenie z zakresu zasad urzędowego nadzoru weterynaryjnego

  01.03.2019
  Szkolenie z zakresu zasad urzędowego nadzoru weterynaryjnego

  W dniu 28 lutego w Starostwie Powiatowym w Łodzi odbyło się szkolenie prowadzone przez Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Łodzi dla urzędowych lekarzy weterynaryjnych obsługujących Powiat Łódzki Wschodni z zakresu zasad urzędowego nadzoru weterynaryjnego w zakładach, zasad  postępowania w przypadku ASF świń i dzików oraz zasad bioasekuracji. W szkoleniu udział wzięli Wicestarosta Łódzki Wschodni Ewa Gładysz oraz Powiatowy Lekarz Weterynarii Jacek Tyrankiewicz.

 • Mieszkańcy Lipin - woda zdatna do picia!

  28.02.2019
  -

  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łodzi informuje, że w próbkach wody pobranych do badań laboratoryjnych, w ramach kontroli wewnętrznej Zakładu Gospodarki Komunalnej Gminy Nowosolna w dniu 19 lutego 2019 r. z wodociągu publicznego w Lipinach nie stwierdzono przekroczeń mikrobiologicznych wody.

  W dniu 28 lutego 2019 r. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łodzi stwierdził przydatność wody do spożycia przez ludzi z wodociągu publicznego Lipiny.

 • Spotkanie informacyjne

  27.02.2019
  -

  Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego informuje o spotkaniu informacyjnym organizowanym przez Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Brzezinach pn. "Fundusze Europejskie na rozpoczęcie działalności gospodarczej". Więcej informacji tutaj.

  PLAKAT

 • XII Turniej Tenisa Stołowego – Memoriał Ignacego Zbigniewa Petrusewicza

  27.02.2019
  XII Turniej Tenisa Stołowego – Memoriał Ignacego Zbigniewa Petrusewicza

  Powiat Łódzki Wschodni, Gmina Nowosolna oraz Powiatowe Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe Powiatu Łódzkiego Wschodniego serdecznie zapraszają na XII Turniej Tenisa Stołowego - Memoriał Ignacego Zbigniewa Petrusewicza.

  2 marca 2019 - hala sportowa przy Szkole Podstawowej im. Wł. Jagiełły w Starych Skoszewach.

  Zapisy w dniu zawodów od godziny 8:30 lub za pośrednictwem internetu poprzez wypełnienie karty zgłoszeniowej i przesłanie jej na adres piotrmroz1@wp.pl.

   

  Regulamin do pobrania

 • Twój e-PIT

  25.02.2019
  Twój e-PIT

Stronicowanie

Banery

Kontakt

Powiat Łódzki Wschodni

Starostwo Powiatowe w Łodzi

ul. Sienkiewicza 3,
90-113 Łódź

tel. 42 633 71 91
fax 42 632 93 11

e-mail: powiat@lodzkiwschodni.pl

ePUAP: /72gq27iww7/skrytka

godziny pracy urzędu:
poniedziałek - piątek: 8.00 - 16.00

Stopka