Menu

Menu

Banery

  • komunikaty
  • Szczepienia przeciwko COVID-19
  • E-budownictwo - wypełnij wniosek online

Treść

Nawigacja

Treść

IV Koluszkowski Marsz dla Życia i Rodziny

25 czerwca 2017 r. odbył się Festyn Rodzinny w Koluszkach, objęty patronatem przez Starostę Łódzkiego Wschodniego. W ramach festynu parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Koluszkach wraz z działającymi przy niej wspólnotami zorganizowała IV Koluszkowski Marsz dla Życia i Rodziny. Temat przewodni marszu: „Czas na rodzinę” przewijał się nie tylko w kazaniu, ale także w tematyce prac, które zostały przygotowane przez dzieci i młodzież w ramach konkursu plastycznego oraz przeglądu artystycznego.

Pierwszym punktem tego wydarzenia była uroczysta Eucharystia w kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Koluszkach, po zakończeniu której uczestnicy wyruszyli w kolorowym przemarszu na teren parafii p.w. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Koluszkach, gdzie zostali przywitani przez proboszcza ks. Grzegorza Świtalskiego. Następnie wręczono nagrody dla laureatów konkursu plastycznego, które zostały częściowo ufundowane przez Zarząd Powiatu Łódzkiego Wschodniego.

Kolejnymi punktami programu były: występ Zespołu „Mocni w Duchu” wraz z dziećmi, oraz występy przedszkoli i szkół w przeglądzie artystycznym zatytułowanym również: „Czas na rodzinę”.

Festyn obfitował także w inne atrakcje. Można było malować na stretchu, wziąć udział w warsztatach plastycznych, malowaniu twarzy i konkursach sportowych. Zainteresowani mogli wsiąść do bojowego wozu strażackiego, policyjnego radiowozu lub odnowionego parowozu. Ogromne zainteresowanie wzbudzała także możliwość przejazdu bryczką konną oraz nowoczesny traktor.

  • -
  • -
  • -
  • -

« wstecz

Banery

Kontakt

Powiat Łódzki Wschodni

Starostwo Powiatowe w Łodzi

ul. Sienkiewicza 3,
90-113 Łódź

tel. 42 633 71 91
fax 42 632 93 11

e-mail: powiat@lodzkiwschodni.pl

ePUAP: /72gq27iww7/skrytka

godziny pracy urzędu:
poniedziałek - piątek: 8.00 - 16.00

Stopka