Menu

Kalendarium

«styczeń 2021»
PnWtŚrCzwPtSobNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Menu

Banery

 • komunikaty
 • Szczepienia przeciwko COVID-19
 • Informacje o ogłaszanych przez Powiatowy Urząd Pracy Łódź-Wschód naborach w ramach Tarczy Antykryzysowej

Treść

Nawigacja

Treść

Aktualności

Stronicowanie

 • Mistrz Ortografii Powiatu Łódzkiego Wschodniego

  27.04.2018
  Mistrz Ortografii Powiatu Łódzkiego Wschodniego

  „My postaramy się uczcić Święto Niepodległości działaniem na rzecz kultury języka polskiego. W tym celu zostaliśmy uczestnikami  VII Powiatowego Konkursu Ortograficznego. Postaramy się poprawnie zapisać cały tekst. Zawsze i wszędzie będziemy tępić językowe błędy polszczyzny. Pamiętamy słowa Cypriana Kamila Norwida: „Nie miecz, nie tarcz bronią języka, lecz arcydzieła". 
  Na pewno po latach znajdziecie nasze nazwiska w rejestrze twórców owych arcydzieł.”
  Tak kończył się tekst VII Powiatowego Dyktanda o tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Łódzkiego Wschodniego zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Koluszkach. Do konkursu przystąpiło 34 uczniów szkół podstawowych z całego powiatu. Najlepszy okazał się uczeń ze Szkoły Podstawowej w Kurowicach, który nagrodzony został Złotym Piórem Starosty. Srebrne Pióro Starosty trafiło do ucznia reprezentującego Szkołę Podstawową nr 1 w Koluszkach. III miejsce zajął uczeń ze Szkoły Podstawowej w Bukowcu, który otrzymał Brązowe Pióro Starosty. Drobne upominki otrzymali najmłodsi uczestnicy dyktanda. Nagrody wręczyli Pani Krystyna Lewandowska  Z-ca Burmistrza Koluszek i Andrzej Opala Starosta Łódzki Wschodni. Prace sprawdziła komisja w składzie: Pani Józefa Stańdo, Pani Zofia Piekarska-Cecherz oraz Pani Monika Łukowiak. Konkurs objął patronatem Starosta Łódzki Wschodni.

 • „Impreza sportowo-rekreacyjna dla mieszkańców Powiatu Łódzkiego Wschodniego”

  25.04.2018
  „Impreza sportowo-rekreacyjna dla mieszkańców Powiatu Łódzkiego Wschodniego”

  W ramach obchodów XI Święta Powiatu Łódzkiego Wschodniego, którego gospodarzem była Gmina Tuszyn, w dniu 22 kwietnia br. na Krytej Pływalni „Oceanik” w Tuszynie zostały zorganizowane zawody pływackie pod patronatem Starosty Łódzkiego Wschodniego. Celem organizacji zawodów pod nazwą „Impreza sportowo-rekreacyjna dla mieszkańców Powiatu Łódzkiego Wschodniego” była popularyzacja aktywnego wypoczynku oraz różnych form pływania wśród mieszkańców Powiatu. Zorganizowane zawody pływackie rozegrane zostały w czterech kategoriach wiekowych: 4-6, 7-8, 9-11 i 12-16 lat, w których wystąpiły po trzy konkurencje. Zawodnicy, którzy otrzymali największą ilość punktów w poszczególnych konkurencjach w swoich kategoriach wiekowych zajęli kolejno I, II i III miejsce. Dla zwycięzców, w poszczególnych kategoriach wiekowych, ufundowane zostały puchary, medale oraz pamiątkowe dyplomy. Natomiast wśród wszystkich uczestników imprezy rozdane zostały nagrody rzeczowe.

  Wszystkim zwycięzcą serdecznie gratulujemy !!!

 • XI Święto Powiatu Łódzkiego Wschodniego

  23.04.2018
  XI Święto Powiatu Łódzkiego Wschodniego - fotorelacja

  Główne obchody tegorocznego XI Święta Powiatu Łódzkiego Wschodniego odbyły się w Tuszynie  21 kwietnia 2018 roku. W Parafii Świętego Krzysztofa w Tuszynie Lesie odprawiona została Msza Święta w intencji mieszkańców naszego Powiatu Łódzkiego Wschodniego, którego patronem jest Święty Wojciech.

 • Bezpieczna wiosna na drogach

  23.04.2018
  Bezpieczna wiosna na drogach

  W miniony czwartek 19 kwietnia b.r. Wicestarosta Łódzki Wschodni p. Ewa Gładysz wzięła udział w spotkaniu z przedszkolakami i uczniami Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kurowicach – filia w Woli Rakowej nt. zasad bezpieczeństwa. Dzieci obejrzały tresurę psa policyjnego, były pokazy pojazdów i sprzętu wykorzystywanego w pracy policjanta i strażaka. Inicjatorem spotkania był dzielnicowy gminy Brójce asp. sztab. Sebastian Swaczyna.
  Pani Wicestarosta podczas edukacyjnej prelekcji zwróciła uwagę na bezpieczeństwo w szkołach i ich bezpośrednim otoczeniu, także na zwiększenie bezpieczeństwa i eliminowanie zagrożeń w ruchu drogowym pieszych poprzez stosowanie elementów odblaskowych.
  Wszystkie dzieci od Pani Wicestarosty Ewy Gładysz otrzymały prezenty wyposażone w elementy odblaskowe, które z pewnością podniosą poziom bezpieczeństwa na drogach. Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to cel nadrzędny „Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości oraz Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa Obywateli na lata 2018-20123 dla Powiatu Łódzkiego Wschodniego”.

 • ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 2 W KOLUSZKACH ZAPRASZA NA DNI OTWARTE

  19.04.2018
  ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 2 W KOLUSZKACH ZAPRASZA NA DNI OTWARTE
 • XLIX Sesja Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego

  18.04.2018
  -

  Informujemy, że w dniu 23 kwietnia 2018 r. (poniedziałek) o godz. 14.00, w Starostwie Powiatowym w Łodzi, ul. Sienkiewicza 3 (IX piętro, pok. 907), rozpoczną się obrady XLIX Sesji Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego.

  Proponowany porządek obrad do pobrania tutaj.

 • II Edycja Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego

  13.04.2018
  II Edycja Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego

  Marszałek Województwa Łódzkiego informuje o spotkaniu, w ramach II edycji Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego, które odbędzie się w dniu 16 kwietnia 2018 r. o godz. 16.00 w Urzędzie Miejskim w Rzgowie przy pl. 500-lecia 22. Podczas spotkania przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego WŁ przybliżą idee, regulamin II edycji BO SWŁ oraz zasady jego realizacji.

  Zapraszamy

 • ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 1 W KOLUSZKACH ZAPRASZA NA DNI OTWARTYCH DRZWI

  13.04.2018
 • DNI OTWARTYCH DRZWI W I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM W KOLUSZKACH

  13.04.2018
  DNI OTWARTYCH DRZWI W I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM W KOLUSZKACH

  I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Koluszkach zaprasza na Dni Otwartych Drzwi, które odbędą się w dniu 25 kwietnia 2018 r.

  PLAKAT

 • X Dycha Justynów – Janówka

  13.04.2018
  X Dycha Justynów – Janówka

  W dniu 28.04.2018 r. na terenie gminy Andrespol odbędzie się jubileuszowa X Dycha Justynów – Janówka. Impreza cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i corocznie przyciąga rzesze chętnych do sportowej rywalizacji. Organizator – Stowarzyszenie Rozwoju Justynowa i Janówki przygotował dla uczestników 2 konkurencje: bieg główny na dystansie 10 km oraz marsz Nordic Walking na dystansie 7 km. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Dla dzieci organizator przygotował konkurencje z odpowiednio przystosowanymi dystansami.
  Wydarzenie objął patronatem Starosta Łódzki Wschodni.
  Link do zapisów:
  zapisy.inessport.pl

Stronicowanie

Banery

Kontakt

Powiat Łódzki Wschodni

Starostwo Powiatowe w Łodzi

ul. Sienkiewicza 3,
90-113 Łódź

tel. 42 633 71 91
fax 42 632 93 11

e-mail: powiat@lodzkiwschodni.pl

ePUAP: /72gq27iww7/skrytka

godziny pracy urzędu:
poniedziałek - piątek: 8.00 - 16.00

Stopka