Menu

Kalendarium

«maj 2022»
PnWtŚrCzwPtSobNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Menu

Banery

 • komunikaty
 • Szczepienia przeciwko COVID-19
 • E-budownictwo - wypełnij wniosek online

Treść

Nawigacja

Treść

Aktualności

Stronicowanie

 • XLIV Sesja Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego

  18.12.2017
  XLIV Sesja Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego

  Informujemy, że w dniu 21 grudnia 2017 r. (czwartek) o godz. 12.00, w Starostwie Powiatowym w Łodzi, ul. Sienkiewicza 3 (IX piętro, pok. 907), rozpoczną się obrady XLIV Sesji Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego.

  Proponowany porządek obrad do pobrania tutaj.

 • Praca przy kwalifikacji wojskowej w 2018 r.

  11.12.2017
  -

  Wydział Komunikacji i Spraw Obywatelskich poszukuje kandydatów na stanowiska pisarzy przy kwalifikacji wojskowej w 2018 r. na przewidywany okres 12.02.2018 r. do 28.02.2018 r., na umowę zlecenie.

  Preferowane osoby studiujące.

  Termin zgłaszania do 18.12.2017 r.

  Zgłoszenie do P. Mirosława Nowickiego tel. 42 633 76 09

 • Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

  07.12.2017
  Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

  Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 r. Dzień ten jest okazją do uświadomienia społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych oraz sprzyja ich integracji.
  W Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Koluszkach uroczyste obchody tego święta odbyły się 5 grudnia br. Wychowankowie Ośrodka, tworzący grupę wokalną „Tacy Sami”, przygotowali interesujący program artystyczny. Powiat Łódzki Wschodni, w tym szczególnym dniu reprezentowali: Pani Ewa Gładysz Wicestarosta Łódzki Wschodni, Pani Iwona Walter - Wisiałkowska Sekretarz Powiatu oraz Pani Małgorzata Szelest Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Promocji Powiatu.

 • Zakończono inwestycję przebudowy drogi powiatowej nr 2912E

  07.12.2017
  -

  Dobiegły końca prace przebudowy drogi powiatowej nr 2912E łączącą Romanów z Wolą Rakową.

 • Program współpracy Powiatu Łódzkiego Wschodniego w 2018 roku z organizacjami pozarządowymi

  06.12.2017
 • Komunikat Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej - "Ratownicze turbodoładowanie"

  06.12.2017
  Komunikat Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej - "Ratownicze turbodoładowanie"

  Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy serdecznie zapraszają jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych do zgłaszania swego udziału w Programie Edukacyjnym "Ratujemy i Uczymy Ratować" (RUR).

 • Rolniku, bądź bezpieczny na drodze - noś odblaski!

  01.12.2017
  Rolniku, bądź bezpieczny na drodze - noś odblaski!

  Dyrekcja Oddziału Regionalnego KRUS w Łodzi informuje:
  Jesienią i zimą zmierzch zapada szybko, częściej pada deszcz lub śnieg, a rano długo utrzymuje się mgła. Te zjawiska powodują, że użytkownicy dróg, głównie piesi i rowerzyści, są mniej widoczni. Na niebezpieczeństwo potrącenia przez pojazdy mechaniczne szczególnie narażeni są mieszkańcy terenów wiejskich, gdzie infrastruktura techniczna nie zawsze jest tak rozwinięta jak w miastach. Rolnicy i członkowie ich rodzin często poruszają się po wąskich, nieoświetlonych drogach, bez chodników i utwardzonych poboczy, po których również przemieszczają się nieoświetlone lub niewystarczająco oświetlone ciągniki i maszyny rolnicze, motocykle i rowery. Dla pieszych poruszanie się po zmroku poza terenem zabudowanym oznacza zwykle poruszanie się w ciemności, a dla kierowców pojazdów - nagłe pojawienie się pieszego na poboczu lub skraju jezdni. Nietrudno wówczas o wypadek. Jednym z najskuteczniejszych sposobów uniknięcia powyższych zagrożeń jest noszenie elementów odblaskowych na ubraniu.

 • XII Wieczór Gór i Przygody

  30.11.2017
  XII Wieczór Gór i Przygody

  Samorząd Uczniowski I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Koluszkach zaprasza na XII Wieczór Gór i Przygody który odbędzie się 8 grudnia 2017 r. w godzinach 16.00 - 20.00 w sali gimnastycznej I LO w Koluszkach przy ul. Kościuszki 16.
  Mile widziani są wszyscy, którzy kochają podróże, a góry nade wszystko! Będzie to wspaniała okazja, żeby posłuchać i zobaczyć ludzi mających szczęście do przygody, zdobywców bliskich i dalekich niezwykłych ziemskich zakątków. Nasi goście będą wspominać swoje najciekawsze wyprawy. Przeniosą nas do miejsc, które najmocniej zapisały się w ich sercach i wspomnieniach.

 • Andrzejkowy Turniej w Piłce Siatkowej rozstrzygnięty

  27.11.2017
  Andrzejkowy Turniej w Piłce Siatkowej rozstrzygnięty

  Kolejna edycja Andrzejkowego Turnieju w Piłce Siatkowej Rzgów 2017 za nami. W niedzielę 26 listopada w Hali Sportowej w Rzgowie w rozgrywkach siatkarskich zmierzyło się 12 drużyn, 8 z terenu Powiatu i 4 z województwa. Zawody te,  to wspólne przedsięwzięcie Powiatu Łódzkiego Wschodniego i Gminy Rzgów. Głównymi nagrodami w turnieju były puchary dla trzech najlepszych drużyn.
  Oficjalnego otwarcia dokonali: Wicestarosta Łódzki Wschodni Ewa Gładysz, Burmistrz miasta Rzgowa Mateusz Kamiński, Radna Powiatu Klaudia Zaborowska – Gorzkiewicz oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Radosław Bubas.
  Pierwszą fazą turnieju były rozgrywki grupowe, z których wyłonieni zwycięzcy awansowali do półfinału. W finale zmierzyły się drużyny: Sokół Rzgów – VT Nosorożec. Zwycięzcami Andrzejkowego Turnieju w Piłce Siatkowej Rzgów 2017 została drużyna Sokół Rzgów,  pokonując rywali wynikiem 2:0. Trzecie miejsce wywalczyli gracze zespołu VT Zelów.

 • Dzień Pracownika Socjalnego

  27.11.2017
  Dzień Pracownika Socjalnego

  Dzień Pracownika Socjalnego obchodzony jest w Polsce 21 listopada. W Powiecie Łódzkim Wschodnim oficjalne obchody tego święta odbyły się 24 listopada 2017 roku w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rzgowie. Organizatorami uroczystości byli Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łodzi, Pani Urszula Łużniak oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzgowie.
  Starosta Łódzki Wschodni Andrzej Opala wraz z  Burmistrzem Rzgowa Mateuszem Kamińskim wręczyli okolicznościowe dyplomy i statuetki 41 wyróżnionym pracownikom ośrodków pomocy społecznej, działających na terenie gmin Powiatu, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łodzi, domów pomocy społecznej w Wiśniowej Górze i Lisowicach oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Koluszkach. Podziękowali za ich pracę, trud i zaangażowanie na rzecz osób potrzebujących wsparcia i opieki społecznej. Pamiątkowe statuetki przekazano ponadto Staroście i Wicestaroście Łódzkiemu Wschodniemu oraz burmistrzom i wójtom miast i gmin z terenu Powiatu.
  W programie święta zaplanowane były również występy artystyczne, w których udział wzięli podopieczni domów pomocy społecznej oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Koluszkach. W części artystycznej zaprezentowała się także Grupa Wokalna „Sempre Cantare” działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rzgowie. Podczas obchodów święta można było podziwiać pracę plastyczne wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Koluszkach.

Stronicowanie

Banery

Kontakt

Powiat Łódzki Wschodni

Starostwo Powiatowe w Łodzi

ul. Sienkiewicza 3,
90-113 Łódź

tel. 42 633 71 91
fax 42 632 93 11

e-mail: powiat@lodzkiwschodni.pl

ePUAP: /72gq27iww7/skrytka

godziny pracy urzędu:
poniedziałek - piątek: 8.00 - 16.00

Stopka

baner toplayer
Umawianie wizyt