Menu

Kalendarium

«styczeń 2019»
PnWtŚrCzwPtSobNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Menu

Ankieta

Najczęściej przeglądasz na naszej stronie:
oddane głosy: 160

Treść

Nawigacja

Treść

Aktualności

Stronicowanie

 • Ostrzeżenie meteorologiczne!

  21.06.2019
  -

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 1 stopnia prognozujące wystąpienie na terenie powiatu łódzkiego wschodniego od godz. 14:00 dnia 21.06.2019 r. do godz. 02:00 dnia 22.06.2019 r. burz z gradem. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad.

 • Impreza integracyjna "Na grzyby czy na ryby" w Domu Pomocy Społecznej w Wiśniowej Górze

  19.06.2019
  Impreza integracyjna "Na grzyby czy na ryby" w Domu Pomocy Społecznej w Wiśniowej Górze

  W dniu 13 czerwca 2019 r. w Domu Pomocy Społecznej w Wiśniowej Górze odbyła się cykliczna impreza integracyjna, której motywem przewodnim było hasło „Na ryby czy na grzyby”.
  W imprezie uczestniczyły powiatowe Służby, Inspekcje i Straże, przedstawiciele jednostek organizacyjnych oraz dyrektorzy i mieszkańcy zaproszonych placówek. Gości przywitała Dyrektor Domu Pani Ewa Wawrzonek. Następnie głos zabrała Wicestarosta Łódzki Wschodni Pani Ewa Gładysz oraz przedstawiciel łódzkiego oddziału PFRON – Pan Przemysław Suligorski.
  Po części oficjalnej imprezy został przedstawiony program artystyczny na scenie ucharakteryzowanej niczym leśna oaza. Mieszkańcy  domów pomocy społecznej przekonywali publiczność do aktywnego spędzania wolnego czasu na łonie natury. Kolejną zapewnioną atrakcją był występ zespołu taneczno-folklorystycznego „ZORZA” działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Koluszkach. Nie mogło zabraknąć również grupy motocyklowej „Czerwona Bandera”. Podczas imprezy, oprócz wspólnej zabawy tanecznej, przedstawiciele z zaproszonych placówek mogli sprawdzić swoją wiedzę o grzybach i rybach w wielkim tematycznym teście. Powiat Łódzki Wschodni reprezentowany był przez Wicestarostę Łódzkiego Wschodniego Ewę Gładysz oraz Radnych Powiatu Łódzkiego Wschodniego.

 • XXI Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Targi Rolne "W sercu Polski"

  19.06.2019
  -

  Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego zs. w Bratoszewicach zaprasza na XXI Wojewódzką Wystawę Zwierząt Hodowlanych i Targi Rolne "W sercu Polski", które odbędą się w dniach 22-23.06.2019 r. w Bratoszewicach.

  PLAKAT

 • III edycja rajdu na orientację "Azymut na Łódzkie"

  18.06.2019
  III edycja rajdu na orientację "Azymut na Łódzkie"

  W niedzielę 09.06.2019 r. odbyła się III edycja rajdu na orientację, tym razem pn. „Azymut na Łódzkie" zorganizowanego wspólnie przez Stowarzyszenia – Strefa Rowerowa Brzeziny i Lokalna Grupa Działania STER. Tegoroczna edycja miała na celu przybliżenie mieszkańcom województwa łódzkiego walorów przyrodniczych, krajobrazowych i historycznych powiatów brzezińskiego i łódzkiego wschodniego, a także zaprezentowanie działalności LGD STER na rzecz lokalnej społeczności.

 • Jubileusz 100-lecia istnienia OSP w Kalinie i Powiatowe Święto Strażaka

  17.06.2019
  Jubileusz 100-lecia istnienia OSP w Kalinie i Powiatowe Święto Strażaka

  W sobotę, 15 czerwca w OSP w Kalinie odbył się jubileusz 100-lecia istnienia miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej połączony z obchodami Powiatowego Święta Strażaka. Uroczystości rozpoczęła msza polowa koncelebrowana przez biskupa Ireneusza Pękalskiego z udziałem wojewódzkiego kapelana PSP ks. Adama Stańdo   i ks. kanonika Krzysztofa Florczaka, proboszcza Parafii pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Rzgowie. Podczas święta odbyło się uroczyste wprowadzenie relikwii św. Floriana – patrona strażaków, które w XII wieku sprowadził Kazimierz Sprawiedliwy, a obecnie są przechowywane na Wawelu. Punktem kulminacyjnym uroczystości było przekazanie jednostce w Kalinie sztandaru przez Jana Michalaka, przewodniczącego komitetu fundacyjnego. Sztandar jednostki został również odznaczony złotym znakiem. Kiedy druhowie z OSP Kalino przeszli z nim przed szpalerem kolegów - pochyliło się 38 pocztów sztandarowych jednostek strażackich powiatu łódzkiego wschodniego. Udekorowano najlepszych druhów OSP i PSP, nadano strażakom wyższe stopnie.

  Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Starosty Łódzkiego Wschodniego oraz Burmistrza Rzgowa.

  W obchodach uczestniczyli parlamentarzyści, samorządowcy z województwa, powiatu, sąsiednich gmin                      i mieszkańcy Powiatu Łódzkiego Wschodniego.

  Powiat Łódzki Wschodni był reprezentowany przez Członka Zarządu Powiatu – p. Klaudię Zaborowską-Gorzkiewicz, a towarzyszyli jej m.in.: Radna Powiatu – p. Edyta Waprzko, Krzysztof Supera - komendant powiatowy PSP, Dariusz Krzewiński – prezes OSP w powiecie łódzkim wschodnim i w gminie Rzgów.

 • IX Sesja Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego

  14.06.2019
  -

  Informujemy, że w dniu 18 czerwca 2019 r. (wtorek) o godz. 10:00 w Starostwie Powiatowym w Łodzi, 90-113 Łódź, ul. Sienkiewicza 3 (IX piętro, pok. 907), rozpoczną się obrady IX Sesji Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego.

  Proponowany porządek obrad do pobrania tutaj.

 • Mammobus w Powiecie Łódzkim Wschodnim

  14.06.2019
  Mammobus w Powiecie Łódzkim Wschodnim

  Zapraszamy Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatną mammografię (prześwietlenie piersi) w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Można się na nie zgłosić w dowolnej miejscowości niezależnie od miejsca zamieszkania.

  Mobilna pracownia mammograficzna będzie czekała w miejscowości:

  Koluszki - 31 lipca 2019 r. w godzinach od 11:00 do 17:00 oraz 1 sierpnia 2019 r. w godzinach od 10:00 do 16:00 przy Straży Pożarnej, ul Słowackiego 28.

  W badaniu mogą uczestniczyć ubezpieczone panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie są leczone z powodu raka piersi i jednocześnie:

  - nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy

  lub

  - są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

  Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na www.mammo.pl/formularz

  Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlatego prosimy o zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii.

 • Ostrzeżenie meteorologiczne!

  13.06.2019
  -

  W związku z wydaniem przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzeżenia meteorologicznego drugiego stopnia prognozującego wystąpienie na terenie województwa łódzkiego od godz. 15:00 dnia 13.06.2019 r. do godz. 6:00 dnia 14.06.2019 r. burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 50 mm, porywami wiatru do 115 km/h oraz gradem, zaleca się:

  - śledzić prognozy pogody i komunikaty mediów,

  - w sytuacji przemieszczania się samochodem w miarę możliwości zatrzymać się i przeczekać, omijając miejsca pod drzewami lub konstrukcjami, które mogą zostać przewrócone lub uszkodzone,

  - unikać parkowania pojazdów w pobliżu drzew, rusztowań, stalowych konstrukcji, tablic reklamowych, trakcji elektrycznych itp.,

  - unikać przebywania na otwartej przestrzeni, a także pod pojedynczymi wysokimi drzewami czy w pobliżu wysokich konstrukcji, linii wysokiego napięcia, przewodów lub trakcji,

  - zejść ze szczytów wzniesień w obniżenie terenu,

  - na otwartych zbiornikach wodnych wyjść na brzeg z wody, łódki lub kajaka,

  - w mieszkaniu i domu zamknąć wszystkie okna,

  - wyłączyć z kontaktów urządzenia elektryczne, a także nie rozmawiać przez telefon stacjonarny,

  - z balkonu, tarasu, podwórka i obejścia usunąć lub zabezpieczyć przedmioty, które mogłyby zostać porwane przez wiatr (donice, suszarki do prania, karmniki, meble itp.),

  - zapewnić bezpieczeństwo zwierzętom, które trzymane są na dworze, zamknąć je w odpowiednio przygotowanych pomieszczeniach,

  - przygotować się na przerwy w dostawie prądu – mieć w domu latarkę na dynamo lub na baterie, świece z zapałkami, radio na baterie, zapasowe baterie, zapasowe źródło zasilania (powerbank) do naładowania telefonu komórkowego.

 • Ostrzeżenie meteorologiczne!

  13.06.2019
  -

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 2 stopnia prognozujące wystąpienie na terenie powiatu łódzkiego wschodniego od godz. 15:00 dnia 13.06.2019 r. do godz. 06:00 dnia 14.06.2019 r. burz z gradem. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 50 mm oraz porywami wiatru do 115 km/h. Miejscami możliwy grad.

 • Sprzątanie cmentarza wojennego w Wiączyniu

  13.06.2019
  -

  W pędzie codziennego życia zapominamy o historii ludzi, którzy tworzyli naszą dzisiejszą rzeczywistość. Ilu z nas rozgląda się wokół siebie, ciekawych świata przed „tu i teraz"? Tymczasem każdy zakątek ma swoją historię i swoich bohaterów. Pielęgnując pamięć o nich przekazujemy światełko ich życia pokoleniom. Dlatego też co roku sprzątamy cmentarze wojenne i wyznaniowe. Wokół – i w Łodzi, która była świadkiem zmagań I i II wojennych, znajduje się ich bardzo dużo. Do największych należą cmentarz w Gadce Starej, Pustułce i w lesie Wiączyń. Każdy z nich ma swojego "opiekuna", który pilnuje, aby przyroda całkiem nie odebrała we władanie tych miejsc.

  W sobotę 8 czerwca 2019 r., na apel Stowarzyszenia NOWAsolna o pomoc w wiosennych porządkach, odpowiedziała kilkuosobowa grupa ochotników, która zebrała się na skraju wiączyńskiego lasu, aby uporządkować znajdujący się w tym miejscu cmentarz. Tradycyjnie zgrabiono jeszcze jesienne liście, przycięto i wypielono odbijającą roślinność, pozbierano gałęzie i wypalone znicze. Zachęcamy do zapoznania się z historią cmentarzy wojennych i wyznaniowych oraz o pomoc w ich porządkowaniu. Kolejne prace zaplanowano dopiero jesienią – wszystkich serdecznie zapraszamy, choćby na godzinę lub dwie. Warto przyprowadzić dzieci – niech to będzie żywa lekcja historii.

  Informacji szukajcie Państwo na stronach stowarzyszeń NOWAsolnaStrefa Rowerowa Brzeziny.

Stronicowanie

Banery

Kontakt

Powiat Łódzki Wschodni

Starostwo Powiatowe w Łodzi

ul. Sienkiewicza 3,
90-113 Łódź

tel. 42 633 71 91
fax 42 632 93 11

e-mail: powiat@lodzkiwschodni.pl

ePUAP: /72gq27iww7/skrytka

godziny pracy urzędu:
poniedziałek - piątek: 8.00 - 16.00

Stopka