Menu

Kalendarium

«czerwiec 2024»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Menu

Banery

Treść

Nawigacja

Treść

Aktualności (widok archiwalny)

Stronicowanie

 • Zapraszamy na Dożynki Powiatowo-Gminne 2018!

  31.08.2018
 • Dzień Matki

  25.05.2018
  Dzień Matki
 • ZAPRASZAMY NA XI ŚWIĘTO POWIATU ŁÓDZKIEGO WSCHODNIEGO!

  09.04.2018
  ZAPRASZAMY NA XI ŚWIĘTO POWIATU ŁÓDZKIEGO WSCHODNIEGO!

  *Biorąc udział w XI Święcie Powiatu Łódzkiego Wschodniego, jego uczestnicy zgadzają się na utrwalenie swojego wizerunku (fotografie, nagranie filmowe), a następnie na rozpowszechnianie go w materiałach stworzonych przez Powiat Łódzki Wschodni do celów promocyjnych.

 • Wakacje 2017 - apel Prezesa KRUS

  27.06.2017
  Wakacje 2017 - apel Prezesa KRUS

  W związku z rozpoczętym okresem wakacyjnym zamieszczamy apel Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dotyczący bezpiecznego użytkowania maszyn rolniczych i innych urządzeń oraz właściwego nadzoru nad dziećmi podczas wykonywania prac polowych.

 • „Program zapobiegania zaburzeniom depresyjnym dla dzieci i młodzieży"

  27.06.2017
  „Program zapobiegania zaburzeniom depresyjnym dla dzieci i młodzieży"

  Informujemy o możliwości skorzystania z „Programu zapobiegania zaburzeniom depresyjnym dla dzieci i młodzieży".

  W ramach Programu dzieci mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji z psychologiem lub lekarzem psychiatrą. Istnieje również możliwość udziału w bezpłatnych badaniach. Dzięki warsztatom dziecko pozna lepiej samego siebie, rozwinie różne umiejętności - nauczy się radzić sobie ze stresem, lękiem, złością, jak i okazywać emocje, jak konstruktywnie komunikować się i współdziałać z innymi. Po zakończeniu zajęć warsztatowych ponownie zostanie przeprowadzone badanie dzieci, które w nich uczestniczyły.

  Aby skorzystać z badań wystarczy umówić się na wizytę u jednego z realizatorów Programu. Więcej informacji na stronie www.profilaktyka.lodzkie.pl w zakładce programy wojewódzkie. Program trwa do 30 listopada br. lub do wyczerpania się środków. Udział w Programie jest BEZPŁATNY i nie wymaga skierowania.

  Więcej informacji o Programie do pobrania tutaj

 • Moje Stypendium

  27.06.2017
  Moje Stypendium

  Informujemy o dostępnym ogólnopolskim serwisie internetowym www.mojestypendium.pl, skierowanym między innymi do uczniów, studentów, doktorantów czy naukowców. Strona posiada bazę stypendiów i konkursów oraz jest źródłem wiedzy o regulacjach prawnych dotyczących pomocy finansowej. Serwis prowadzony jest w ramach programu Fundacji Dobra Sieć. Partnerem serwisu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.

  Spoty promujące możliwość rozwoju: 
  Spot promocyjny 1
  Spot promocyjny 2
  Spot promocyjny 3

 • Powiatowy Turniej 6 Piłkarskich dla uczniów szkół podstawowych

  22.06.2017
  Powiatowy Turniej 6 Piłkarskich dla uczniów szkół podstawowych

  W dniu 16 czerwca 2017 r. na Boisku Orlik przy Zespole Szkół w Kurowicach (gmina Brójce) odbył się Powiatowy Turniej 6 Piłkarskich dla uczniów szkół podstawowych. W imprezie udział wzięło 7 drużyn – dziewcząt i chłopców z terenu powiatu łódzkiego wschodniego. Organizatorami turnieju byli: Powiat Łódzki Wschodni i Gminny Ludowy Klub Sportowy „Miazga” Brójce.

  I miejsce zdobyli „Kipstarzy” – drużyna złożona głównie z członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP w Stefanowie. II miejsce zajęła drużyna „Rozbrykane Trole”, złożona z uczniów Szkoły Podstawowej w Bukowcu i Szkoły Podstawowej w Bedoniu. Na III miejscu uplasowała się drużyna GLKS „Miazga". Tytuł Najlepszego Strzelca Turnieju zdobył Julian Pyśniak, a tytuł Najlepszego Bramkarza – Krystian Mirowski.

  Za zajęcie I, II i III miejsca członkowie drużyn otrzymali nagrody indywidualne, zwycięskie drużyny otrzymały puchary, a najlepszy strzelec turnieju i najlepszy bramkarz turnieju otrzymali statuetki ufundowane przez Powiat Łódzki Wschodni.

 • VI Koluszkowski Zlot Motocyklowy w Koluszkach

  21.06.2017
  VI Koluszkowski Zlot Motocyklowy w Koluszkach

  W sobotę 10 czerwca 2017 roku w Koluszkach odbył się VI Koluszkowski Zlot Motocyklowy, którego organizatorami byli: Miejski Ośrodek Kultury w Koluszkach, Gmina Koluszki oraz BIZON Moto Klub Koluszki. Patronat nad imprezą objął Starosta Łódzki Wschodni.

  Trasa VI Zlotu Motocyklowego wiodła z parkingu Urzędu Miejskiego do kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Koluszkach, gdzie o godzinie 14:00 odprawiono mszę świętą w intencji wszystkich uczestników wydarzenia. Następnie parada motocykli przejechała ulicami Koluszek oraz okolicznych miejscowości. Punktem końcowym przejazdu był parking Urzędu Miejskiego w Koluszkach.

  Uczestnicy imprezy mieli możliwość podziwiania nowoczesnych oraz zabytkowych motocykli. Zlot zgromadził dużą ilość mieszkańców zarówno z terenu Gminy Koluszki jak i z całej Polski.

 • Kolejna akcja strażaków w ramach programów „Kręci mnie bezpieczeństwo" i „Czad i ogień - Obudź Czujność"

  21.06.2017
  Kolejna akcja strażaków w ramach programów „Kręci mnie bezpieczeństwo" i „Czad i ogień - Obudź Czujność"

  Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Koluszkach gościła w swoich murach 150 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Koluszkach. Kampanie społeczne strażaków połączono z ogólnopolskim programem Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacji BGK „Młody Obywatel rozmawia, czyli jak wyjść z działaniami poza szkołę?", którego nadrzędnym celem było promowanie wiedzy na temat społeczności lokalnej oraz pokazanie sposobów, dzięki którym młodzi ludzie mogą aktywnie działać w swoim najbliższym otoczeniu. W propagowane akcje włączyło się również Starostwo Powiatowe w Łodzi przekazując na ten cel cenne nagrody i materiały promocyjne.

 • Grand Prix Karate Kyokushin

  21.06.2017
  Grand Prix Karate Kyokushin

  W sobotę 24 czerwca 2017 roku w Wiśniowej Górze odbędzie się Grand Prix Karate Kyokushin dla dzieci i młodzieży. Zawody rozpoczną się o godz. 10.00 w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wiśniowej Górze. Imprezę objął patronatem Starosta Łódzki Wschodni Andrzej Opala.

Stronicowanie

Banery

Kontakt

Powiat Łódzki Wschodni

Starostwo Powiatowe w Łodzi

ul. Sienkiewicza 3,
90-113 Łódź

tel. 42 633 71 91
fax 42 632 93 11

e-mail: powiat@lodzkiwschodni.pl

ePUAP: /72gq27iww7/skrytka

godziny pracy urzędu:
poniedziałek - piątek: 8.00 - 16.00

Stopka