Menu

Menu

Banery

Treść

Nawigacja

Treść

Powiat Łódzki Wschodni na Dożynkach Wojewódzkich w Sędziejowicach

28 sierpnia 2017 r. odbyły się Dożynki Wojewódzkie w Sędziejowicach.

Organizatorem i gospodarzem Dożynek była Gmina Sędziejowice z powiatu łaskiego. Patronat nad imprezą sprawował Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego. W uroczystościach uczestniczyła reprezentacja Powiatu Łódzkiego Wschodniego – Koło Gospodyń Wiejskich z Kurowic.

Korowód dożynkowy wyruszył z parku w centrum Sędziejowic do kościoła parafialnego w Sędziejowicach gdzie o godz. 12.00 odprawiona została Msza św. dziękczynna. Następnie na placu dożynkowym odbył się ceremoniał wieńcowy, w trakcie którego zaprezentowano reprezentację wieńców z całego województwa.

Podczas imprezy nie zabrakło wielu wydarzeń towarzyszących. Stoiska swoje zaprezentowały gminy i powiaty, twórcy ludowi, instytucje związane z rolnictwem. Zorganizowano wystawy sprzętu rolniczego oraz wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Gwiazdami wieczoru byli wokaliści Mateusz Mijal oraz Liber wraz z zespołem.

Stół dożynkowy Koła Gospodyń Wiejskich z Kurowic cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczestników Dożynek. Dania przygotowane i zaprezentowane przez przedstawicielki naszego Powiatu zdobyły wyróżnienie w konkursie ogłoszonym przez Pana Witolda Stępnia Marszałka Województwa Łódzkiego oraz Pana Jerzego Kotarskiego Wójta Gminy Sędziejowice.

  • DSC_0473.JPG
  • DSC_0479.JPG
  • DSC_0494.JPG
  • DSC_0537.JPG
  • DSC_0548.JPG

« wstecz

Banery

Kontakt

Powiat Łódzki Wschodni

Starostwo Powiatowe w Łodzi

ul. Sienkiewicza 3,
90-113 Łódź

tel. 42 633 71 91
fax 42 632 93 11

e-mail: powiat@lodzkiwschodni.pl

ePUAP: /72gq27iww7/skrytka

godziny pracy urzędu:
poniedziałek - piątek: 8.00 - 16.00

Stopka