Menu

Menu

Banery

  • komunikaty
  • Szczepienia przeciwko COVID-19
  • Informacje o ogłaszanych przez Powiatowy Urząd Pracy Łódź-Wschód naborach w ramach Tarczy Antykryzysowej
  • E-budownictwo - wypełnij wniosek online

Treść

Nawigacja

Treść

Powiat Łódzki Wschodni pomijany w dotacjach państwowych na modernizacje dróg

W dniu 15 kwietnia br. Prezes Rady Ministrów zatwierdził listy zadań powiatowych oraz zadań gminnych objętych dofinansowaniem ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w 2020 roku na podstawie naboru przeprowadzonego w lipcu 2019 r. Ze zdziwieniem odnotowaliśmy umieszczenie zadania Powiatu polegającego na przebudowie drogi powiatowej nr 1151E od skrzyżowania z drogą nr 2913E do granic miasta Łodzi na liście rezerwowej wniosków mimo uzyskanej w grudniu 2019 r. pisemnej informacji z Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi o umieszczeniu inwestycji na liście zadań powiatowych przeznaczonych do dofinansowania w województwie łódzkim w 2020 roku. Zaskoczenie tym większe, że w naszej ocenie, zgłoszony przez Powiat projekt odpowiadał wszystkim kryteriom dofinansowania określonym w Funduszu i odpowiadał na cele wyznaczone w Programie. Powiat w dniu 22 kwietnia br. wystąpił z prośbą o przedstawienie wyników oceny wniosków dokonanej przez Komisję powołana przez Wojewodę Łódzkiego jednak do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy na nią odpowiedzi.

To już drugie w tym roku fiasko zabiegów Powiatu o pozyskanie środków państwowych na poprawę bezpieczeństwa na drogach. W marcu b.r. Wojewoda Łódzki niedofinansował projektu podniesienia standardów bezpieczeństwa na dwóch przejściach dla pieszych przy szkołach podstawowych w Rzgowie i w gminie Tuszyn w ramach Programu Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka. Ubiegłoroczne niepowodzenie w zabiegach o pozyskanie środków w Programie na to samo działanie wiązaliśmy z debiutanckimi błędami, które towarzyszą nierzadko przy pierwszej aplikacji o środki zewnętrzne. W tegorocznym projekcie uwzględniliśmy uwagi Wojewody do projektu z ubiegłego roku dodając innowacyjne elementy oświetlenia solarnego przejść przy szkołach oraz rozszerzając katalog beneficjentów działania również o osoby starsze, nie tylko uczniów i nauczycieli placówek oświatowych. Niestety, nasze starania po raz kolejny nie znalazły uznania Wojewody Łódzkiego.

Z niepokojem czekamy na rozstrzygnięcie dwóch kolejnych Konkursów na dofinansowanie zadań drogowych, w których aplikowaliśmy w tym roku o dotację, tj. z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych Województwa Łódzkiego oraz subwencji ogólnej budżetu Państwa Ministerstwa Infrastruktury.

 

 

 

 

 

« wstecz

Banery

Kontakt

Powiat Łódzki Wschodni

Starostwo Powiatowe w Łodzi

ul. Sienkiewicza 3,
90-113 Łódź

tel. 42 633 71 91
fax 42 632 93 11

e-mail: powiat@lodzkiwschodni.pl

ePUAP: /72gq27iww7/skrytka

godziny pracy urzędu:
poniedziałek - piątek: 8.00 - 16.00

Stopka