Menu

Menu

Banery

Treść

Nawigacja

Treść

Niebawem wygaśnie decyzja o rejestracji części samochodów zarejestrowanych przez dniem 14 marca 2005 roku

Posiadasz pojazd zarejestrowany przez dniem 14 marca 2005 roku, bez ważnego okresowego badania i policy OC? Jeżeli twój pojazd podlega tym wytycznym przez okres dłuższy niż 10 lat, przypadający bezpośrednio przed dniem 22 lipca 2023 r., decyzja o rejestracji wygasa z dniem 10 czerwca 2024 r.
 
Pojazd, którego decyzja o rejestracji wygaśnie z dniem 10 czerwca 2024 r. może podlegać powtórnej rejestracji po spełnieniu warunków dopuszczenia pojazdu do ruchu.

Wykaz pojazdów, których dotyczy sprawa, wraz z obwieszczeniem znaleźć można pod tym linkiem:

bip.lodzkiwschodni.pl

Pojazd można odszukać za pomocą skrótu klawiszowego naciskając jednocześnie klawisz Ctrl oraz F i w wyskakującym okienku „znajdź” wpisać numer rejestracyjny.

Jeśli po wprowadzeniu poprawnego numeru rejestracyjnego okaże się, że Twój pojazd jest wykazie, oznacza to, że z dniem 10 czerwca 2024r. decyzja o jego rejestracji zostaje wygaszona i nie można się nim poruszać!

Przepisu nie stosuje się do pojazdów zabytkowych oraz pojazdów wolnobieżnych.

Jeśli Twój pojazd znajduje się w wykazie pojazdów mimo, że posiada lub w ciągu ostatnich 10 lat posiadał ubezpieczenie OC oraz badanie techniczne pojazdu (jeżeli dotyczy) można zwrócić się do podmiotu, który był zobowiązany przekazać dane do centralnej ewidencji pojazdów (zakładu ubezpieczeń lub stacji kontroli pojazdów) i wyjaśnić brak przekazania danych.

W przypadku gdy można udokumentować, że pojazd posiada polisę OC i/lub badanie techniczne i nie powinien znaleźć się na wykazie można zgłosić rozbieżności na adres mailowy: cepik@cyfra.gov.pl

W przypadku, gdy właściciel pojazdu do dnia 9 czerwca 2024 r. uzupełni dane pojazdu w zakresie danych ubezpieczenia/ danych badania technicznego w CEPiK to decyzja o rejestracji takiego pojazdu nie zostanie wygaszona.

Dodatkowe informacje właściciel pojazdu może uzyskać w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Łodzi ul. Sienkiewicza 3 lub pod numerem tel. 42 632 92 02

Banery

Kontakt

Powiat Łódzki Wschodni

Starostwo Powiatowe w Łodzi

ul. Sienkiewicza 3,
90-113 Łódź

tel. 42 633 71 91
fax 42 632 93 11

e-mail: powiat@lodzkiwschodni.pl

ePUAP: /72gq27iww7/skrytka

godziny pracy urzędu:
poniedziałek - piątek: 8.00 - 16.00

Stopka