Menu
Menu
Menu
Treść
Nawigacja
Treść
Uroczyste otwarcie nowej części szkolno - przedszkolnej w Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Starych Skoszewach
W dniu 7 lutego 2019 r. odbyła się oficjalna uroczystość oddania i poświęcenia nowej części szkolno - przedszkolnej w Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Starych Skoszewach. O godzinie 13:00 rozpoczęła się uroczystość, podczas której dokonano otwarcia i poświęcenia nowego budynku, którego budowa zajęła niewiele ponad rok. Pani Dyrektor Zofia Okońska powitała przybyłych gości. Podziękowano m.in. inwestorowi oraz wykonawcom projektu. Następnie odbyły się wystąpienia zaproszonych gości, m.in. posła Cezarego Grabarczyka oraz senatora Ryszarda Bonisławskiego. Po części oficjalnej uroczystości przyszła pora na część artystyczną. Przedszkolaki oraz uczniowie szkoły prezentowali swoje talenty śpiewając, recytując oraz tańcząc. Nadto odbył się spektakularny pokaz laserów. Uroczystość uświetnili swoją obecnością m.in.: Wójt Gminy Nowosolna Piotr Szcześniak, poseł Cezary Grabarczyk oraz senator Ryszard Bonisławski.
Powiat Łódzki Wschodni reprezentował Członek Zarządu Powiatu Łódzkiego Wschodniego Pan Paweł Pomorski.
Zdjęcia z otwarcia nowej części szkolno - przedszkolnej w Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Starych Skoszewach
Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego na terenie powiatu łódzkiego wschodniego
Upadek to nie przypadek
XIII Wieczór Gór i Przygody
Otwarte Mistrzostwa Powiatu Łódzkiego Wschodniego w halowej piłce siatkowej
I Sesja Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego VI kadencji
W dniu 22 listopada 2018 r. odbyła się I Sesja Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego VI kadencji.
Na wstępie Przewodniczący Powiatowej Komisji Wyborczej w Łodzi wręczył zaświadczenia o wyborze na Radnych Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego.
Sesja rozpoczęła się złożeniem ślubowania przez Radnych Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego, a następnie w głosowaniu tajnym dokonano wyboru Przewodniczącego Rady Powiatu, Wiceprzewodniczących Rady Powiatu, Starosty, Wicestarosty oraz Członków Zarządu Powiatu.
Przewodniczącym Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego wybrany został ponownie Sławomir Sokołowski. Na Wiceprzewodniczących Rady Powiatu wybrano: Agnieszkę Białą oraz Tadeusza Walasa.
Rada Powiatu podjęła również decyzję o ponownym wyborze Pana Andrzeja Opali na Starostę Łódzkiego Wschodniego oraz Pani Ewy Gładysz na Wicestarostę Łódzkiego Wschodniego. Na Członków Zarządu Powiatu Łódzkiego Wschodniego wybrani zostali: Marta Stasiak, Klaudia Zaborowska-Gorzkiewicz oraz Paweł Pomorski.
Pomoc dla bezdomnych sezon 2018-2019
Tak świętowano 100 - lecie odzyskania niepodległości w Powiecie Łódzkim Wschodnim
W tym roku obchody 11 listopada miały wyjątkowy charakter z powodu 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W Koluszkach tradycyjnie pod Pomnikiem Orła Białego mieszkańcy i Goście wysłuchali Apelu Poległych i złożyli kwiaty.
W imieniu Powiatu Łódzkiego Wschodniego wiązankę kwiatów złożyli Starosta Łódzki Wschodni Andrzej Opala, Przewodniczący Rady Powiatu Sławomir Sokołowski i Radny Powiatu Mateusz Karwowski. Ulicami Koluszek przeszedł uroczysty Marsz Niepodległości.
W gminie Brójce obchody rozpoczęła uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Kurowicach, a następnie kontynuowane były w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bukowcu. Pod tablicą pamiątkową w imieniu Powiatu Łódzkiego Wschodniego kwiaty złożyli Wicestarosta Ewa Gładysz i Radny Powiatu Mirosław Sójka. Wicestarosta przekazała pamiątkowy album „Droga do Niepodległości” do Izby Pamięci Narodowej. Ulicami Bukowca przeszedł uroczysty Marsz Niepodległości.
Tak świętowano 100 - lecie odzyskania niepodległości w Powiecie Łódzkim Wschodnim - Koluszki
Tak świętowano 100 - lecie odzyskania niepodległości w Powiecie Łódzkim Wschodnim - Bukowiec
Ostatnia Sesja Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego
Obchody Dnia Edukacji Narodowej w I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza w Koluszkach
Konsultacje społeczne w sprawie wnioskowania o uznanie Powiatu Łódzkiego Wschodniego za region wolny od wirusa choroby Aujeszkyego
"Bezpieczna Jesień 2018"
Bądź bezpieczny
Dzień Ziemniaka w Starowej Górze
Informacja o wynikach konsultacji
Tytuł "Samorządowca 20-lecia" dla Pana Andrzeja Opali Starosty Łódzkiego Wschodniego
Dożynki Powiatowo - Gminne 2018
Otwarcie nowych zamiejscowych stanowisk pracy w Rzgowie
Konsultacje
Mixer Regionalny Łódzkie 2018
Dożynki Gminne w Rzgowie
Zakończone inwestycje...
Dom Pomocy Społecznej w Lisowicach
Mammobus w naszym Powiecie!
Podpisano umowę o dofinansowanie projektów w ramach ,,Programu wyrównywania różnic między regionami III”
Przebudowa drogi powiatowej nr 2917E na odcinkuu Erazmów - Lisowice rozpoczęta!
„Piknik pod Pałacem”
Komunikat Ministerstwa Cyfryzacji
Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!
Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r. Rodzicu, już nie musisz spieszyć się do urzędu. Wszystko czego potrzebujesz to Profil Zaufany i kilka minut.
Na zarejestrowanie narodzin dziecka rodzice mają 21 dni od dnia wystawienia karty urodzenia. Do tej pory mieli tylko jedną opcję – wizyta w urzędzie. Od 1 czerwca mają wybór – pędzić do urzędu czy spędzić ten czas z nowym członkiem rodziny.
Zdążysz w trakcie drzemki
Prościej, szybciej i wygodniej – to najkrótszy opis uruchomionej usługi. Jak z niej skorzystać? Cały proces to 5 prostych kroków.
WAŻNE: rodzic, który będzie rejestrował narodziny (może to być zarówno mama, jak i tata) musi mieć aktualny Profil Zaufany. Jeśli go nie masz, sprawdź jak to zmienić.
Co dalej? Wejdź na stronę www.obywatel.gov.pl i tam wybierz usługę, z której chcesz skorzystać. Po zalogowaniu, system poprosi Cię o potwierdzenie, że jesteś matką/ojcem dziecka. Następnie – o zweryfikowanie Twoich danych.
Jak tylko to zrobisz, przejdziesz do zarejestrowania narodzin potomka. To czego potrzebujesz na tym etapie to m.in. nazwa szpitala, w którym dziecko przyszło na świat oraz imię dziecka. Dobrze, by było uzgodnione przez oboje rodziców ;-) Ustal także numer Twojego aktu małżeństwa lub urodzenia (jeśli nie jesteś w związku małżeńskim) - to znacznie ułatwi weryfikację Twoich danych w Urzędzie Stanu Cywilnego. Kilka kliknięć i gotowe.
Kolejny krok to wybór adresu, pod którym chcesz zameldować dziecko oraz sposobu odebrania dokumentów. Do wyboru masz skrzynkę na ePUAP, odbiór osobisty lub przesyłkę tradycyjną pocztą. Ostatni krok to podgląd wniosku i podpis (Profilem Zaufanym).
Gotowe! Wszystko powinno potrwać krócej, niż poobiednia drzemka malucha.
Rejestracja w 5 krokach
Tak to wygląda w skrócie:
Krok 1: oświadczasz, że jesteś matką/ojcem dziecka
Krok 2: sprawdzasz poprawność swoich danych, wprowadzasz dane drugiego rodzica
Krok 3: wpisujesz dane dziecka
Krok 4: wybierasz adres zameldowania dziecka i sposób, w który chcesz odebrać dokumenty (elektronicznie - skrzynka na ePUAP, osobiście, pocztą tradycyjną)
Krok 5: podgląd wniosku i… podpis (Profilem Zaufanym).
Odpis aktu urodzenia, w zależności od wybranej przez Ciebie opcji, zostanie przesłany w wersji papierowej lub elektronicznej. Razem z nim otrzymasz powiadomienie o nadanym numerze PESEL oraz zaświadczenie o zameldowaniu.
To nie koniec zmian
To nie jedyne zmiany, które wkrótce zaczną obowiązywać, a które dotyczą rodziców. W funkcjonujących dotychczas przepisach i rejestrach publicznych brakuje mechanizmów jednoznacznie łączących dziecko z rodzicami (tzw. parentyzacja). Gromadzone w aktach imiona, nazwiska i nazwiska rodowe rodziców nie zawsze jednoznacznie ich wskazują. Utrudnia to nie tylko prowadzenie rozmaitych statystyk publicznych, ale też np. realizację programów pomocowych państwa, takich jak Rodzina 500 plus.
Dlatego Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało też takie zmiany:
- jednoznaczne powiązanie danych rodziców i dzieci w rejestrze PESEL (tzw. parentyzacja):
Numery PESEL rodziców pojawią się w danych gromadzonych przy akcie urodzenia dziecka oraz w rejestrze PESEL. Planowane wejście w życie - od 1 grudnia 2018 r.,
- szybsze poprawianie niezgodnych z prawdą informacji zgromadzonych w rejestrze PESEL:
Organy korzystające z dostępu do rejestru PESEL będą mogły zgłaszać niezgodność bezpośrednio do właściwego kierownika Urzędu Stanu Cywilnego za pomocą dedykowanej do tego e-usługi. Planowane wejście w życie - 1 maja 2019 r.
Wydział Komunikacji
Ministerstwo Cyfryzacji
Mammobus w Powiecie Łódzkim Wschodnim
50 lat Zawodowego Pożarnictwa w Koluszkach
Będzie chodnik w Karpinie...
Apel Prezesa KRUS
50 lat Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Koluszkach
Kongres Rady Europy w Powiecie Łódzkim Wschodnim
Zwyciężyliśmy w konkursie ,,Warto bezgotówkowo"
„Rewaloryzacja parku w Lisowicach”
Piknik Powitanie Lata w Starowej Górze
VIII Pieszy Rajd ,,Mitomania"
Powiatowy Dzień Matki - Fotorelacja
Absolutorium dla Zarządu Powiatu Łódzkiego Wschodniego
Gminne Obchody Dnia Strażaka
Obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Rzgowie
Obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Koluszkach
Obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Tuszynie
„Impreza sportowo-rekreacyjna dla mieszkańców Powiatu Łódzkiego Wschodniego”
XI Święto Powiatu Łódzkiego Wschodniego
Główne obchody tegorocznego XI Święta Powiatu Łódzkiego Wschodniego odbyły się w Tuszynie 21 kwietnia 2018 roku. W Parafii Świętego Krzysztofa w Tuszynie Lesie odprawiona została Msza Święta w intencji mieszkańców naszego Powiatu Łódzkiego Wschodniego, którego patronem jest Święty Wojciech.
W eucharystii udział wzięły władze samorządowe, zaproszeni goście, mieszkańcy, poczty sztandarowe policji, straży oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu.
Dalsza część obchodów Święta odbywała się w Ochotniczej Straży Pożarnej Tuszyn, gdzie po występie Orkiestry Dętej z Tuszyna, rozpoczęła się ,,Biesiada Powiatowa”. Przybyłych gości m.in. Przewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego Marka Mazura, dyrektora Wydziału Rodziny i Polityki Społecznej Piotra Ciepluchę reprezentującego Wojewodę Łódzkiego, burmistrzów oraz wójtów powitali gospodarze: Starosta Łódzki Wschodni Andrzej Opala i Burmistrz Miasta Tuszyna Witold Małecki.
Po oficjalnym powitaniu gości odbyła się część artystyczna, która uświetniła ,,Biesiadę Powiatową”. Na scenie swoje umiejętności wokalne i taneczne zaprezentowały zespoły: Zespół Pieśni i Tańca Rzgowianie, Zespół Śpiewaczy ,,Bukowianki”, Zespół Muzyczny ,,Sektor” oraz Soliści z Miejskiego Ośrodka Kultury w Tuszynie. Artyści za prezentację programu artystycznego otrzymali z rąk Starosty oraz Wicestarosty upominki. Nie zabrakło również tradycyjnych potraw przygotowanych przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich, które reprezentowały poszczególne gminy Powiatu Łódzkiego Wschodniego. Paniom za swoje zaangażowanie i trud jaki włożyli w przyrządzenie wielu wspaniałych dań, burmistrzowie oraz wójtowie każdej z gmin wręczyli prezenty wraz z podziękowaniami. Starosta Łódzki Wschodni Pan Andrzej Opala oraz Wicestarosta Łódzki Wschodni Pani Ewa Gładysz wręczyli nagrody rzeczowe najzdolniejszym uczniom ze szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat oraz wyróżnienia w formie pieniężnej dla najlepszych sportowców z terenu Powiatu.
Partnerem Regionalnym tegorocznego Święta Powiatu było Województwo Łódzkie.
Zarząd Powiatu składa również serdeczne podziękowania partnerom- firmom:
- AFIX J. Lesiak J. Pabich s. j.
- PPHU AFIX Pabich, Lesiak Sp. j.
- ES Bank Spółdzielczy
- Produkty Naturalne Berezińscy Spółka Jawna.
Msza św.
Biesiada
Bezpieczna wiosna na drogach
Kongres Powiatów ,,Dobry Zawód''
ZAPRASZAMY NA XI ŚWIĘTO POWIATU ŁÓDZKIEGO WSHODNIEGO!
Młodzież Zapobiega Pożarom - eliminacje powiatowe zakończone
Zaczarowany Świat 60-tych lat
Realizacja zadań w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”
Powiat Łódzki Wschodni w 2017 roku otrzymał wsparcie finansowe w formie dotacji Wojewody Łódzkiego w wysokości 12 000,00 zł. na realizację Rządowego programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” – Priorytet 3.
W ramach niniejszego programu zostały zakupione książki niebędące podręcznikami do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Koluszkach. Dzięki temu zasób biblioteczny został wzbogacony o nowości wydawnicze, bestsellery, literaturę fachową, pozycje z działu literatury pięknej czy popularnonaukowej, książki autorstwa pisarzy współczesnych oraz lektury szkolne.
Ponadto Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Koluszkach zorganizował różne wydarzenia promujące i wspierające rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Były to m.in. konkurs czytelniczy pt. „Czytam i polecam”, Dzień Głośnego Czytania, wystawa nowości wydawniczych. Uczniowie uczestniczyli również w łódzkim święcie literatury - VII Salonie Ciekawej Książki oraz wzięli udział w akcji „Narodowe Czytanie”, zorganizowanej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koluszkach. Jednocześnie w Zespole zrealizowano wiele ciekawych projektów edukacyjnych z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej m.in. „Czytanie jest w modzie”, „Przewodnik po Biblii”, „Życie i twórczość pisarza”, „Żyj zdrowo, trzymaj formę”, „Polecam Ci książkę”.
Dotacja celowa z budżetu państwa na wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej funkcjonujących w szkołach
W dniu 6 grudnia 2017 r. pomiędzy Wojewodą Łódzkim a Powiatem Łódzkim Wschodnim została podpisana umowa o udzielenie dotacji z przeznaczeniem na wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej funkcjonujących w szkołach prowadzonych przez Powiat Łódzki Wschodni. Zapotrzebowanie na wyposażenia gabinetów zadeklarowały 3 szkoły tj. I Liceum Ogólnokształcącego w Koluszkach, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Koluszkach oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Koluszkach.
Ze środków finansowych pochodzących z ww. dotacji gabinety lekarskie funkcjonujące w szkołach zostały wyposażone w sprzęt wymieniony w Załączniku nr 4 do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 września 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 86 z późn. zm.).
Szkoły zakupiły m.in. stetoskopy, aparaty do pomiaru ciśnienia tętniczego, przenośne apteczki z podstawowym wyposażeniem oraz wyposażenie do apteczek, wagi medyczne ze wzrostomierzem, biurko, szafy i szafy kartoteczne, parawan, kozetka, stolik zabiegowy, siatki centylowe, tablice Ishihary, tablica Snellena.