Menu

Kalendarium

«sierpień 2020»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Menu

Banery

 • komunikaty
 • Informacje o ogłaszanych przez Powiatowy Urząd Pracy Łódź-Wschód naborach w ramach Tarczy Antykryzysowej

Treść

Nawigacja

Treść

Aktualności

Stronicowanie

 • Powiat Łódzki Wschodni pomijany w dotacjach państwowych na modernizacje dróg

  15.05.2020
  Powiat Łódzki Wschodni pomijany w dotacjach państwowych na modernizacje dróg

  W dniu 15 kwietnia br. Prezes Rady Ministrów zatwierdził listy zadań powiatowych oraz zadań gminnych objętych dofinansowaniem ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w 2020 roku na podstawie naboru przeprowadzonego w lipcu 2019 r. Ze zdziwieniem odnotowaliśmy umieszczenie zadania Powiatu polegającego na przebudowie drogi powiatowej nr 1151E od skrzyżowania z drogą nr 2913E do granic miasta Łodzi na liście rezerwowej wniosków mimo uzyskanej w grudniu 2019 r. pisemnej informacji z Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi o umieszczeniu inwestycji na liście zadań powiatowych przeznaczonych do dofinansowania w województwie łódzkim w 2020 roku. Zaskoczenie tym większe, że w naszej ocenie, zgłoszony przez Powiat projekt odpowiadał wszystkim kryteriom dofinansowania określonym w Funduszu i odpowiadał na cele wyznaczone w Programie. Powiat w dniu 22 kwietnia br. wystąpił z prośbą o przedstawienie wyników oceny wniosków dokonanej przez Komisję powołana przez Wojewodę Łódzkiego jednak do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy na nią odpowiedzi.

 • Brak finansowego wsparcia stawia pod znakiem zapytania powiatowe inwestycje

  15.05.2020
  -

  Sejmik Województwa Łódzkiego w dniu 5 maja 2020 r. przyjął Uchwałę Nr XVIII/282/20 w sprawie udzielenia z budżetu Województwa Łódzkiego pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego województwa łódzkiego w formie dotacji celowej, przeznaczonej na dofinansowanie zadań w zakresie rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej.

  Na jej podstawie nie została Powiatowi Łódzkiemu Wschodniemu przyznana dotacja celowa na realizację zadania pn. Modernizacja boiska przy Zespole Szkół nr 2 w Koluszkach.

  Uzasadnieniem tej decyzji jest niewystarczająca ilość środków finansowych będących w dyspozycji Województwa Łódzkiego w 2020 roku.

 • Dopłaty 2020: już połowa rolników złożyła wniosek

  13.05.2020
  -

  Kampania składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich za rok 2020 znalazła się na półmetku. Do 8 maja do ARiMR wpłynęło ponad 655 tys. wniosków, czyli połowa z ponad 1,3 mln wniosków złożonych przez rolników w zeszłym roku.

  W tym roku termin składaniwa wniosków o dopłaty został przedłużony do 15 czerwca 2020 r. Dotyczy to płatności bezpośrednich oraz obszarowych z PROW (w ramach działań: rolno-środowiskowo-klimatycznego, rolnictwa ekologicznego, dobrostanu zwierząt oraz płatności ONW i premii zalesieniowej).

  Zgodnie z zapisami ustawy o COVID-19 oświadczenia można składać w terminie 15 dni kalendarzowych po odwołaniu epidemii (stanu zagrożenia epidemicznego), ale nie później niż do ostatniego dnia składania wniosków o przyznanie płatności, czyli nie później niż do 15 czerwca 2020 r.

  Wnioski i oświadczenia można składać również po 15 czerwca 2020 r., z tym, że za każdy dzień roboczy opóźnienia (do 10 lipca 2020 r.) należna kwota płatności zostanie pomniejszona o 1%.

 • Dłuższy termin składania wniosków o płatność dobrostanową

  13.05.2020
  Dłuższy termin składania wniosków o płatność dobrostanową

  Do 15 czerwca 2020 r. został przedłużony termin składania wniosków przez rolników, którzy chcą ubiegać się w ARiMR o pomoc finansową z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 w ramach działania "Dobrostan Zwierząt".

  Dopłaty mogą otrzymać ci rolnicy, którzy zadbają o lepsze samopoczucie i zdrowie zwierząt, poprawiając warunki ich utrzymania przez zwiększenie powierzchni bytowej przypadającej na jedno zwierzę o co najmniej 20% w stosunku do wymaganej obecnie minimalnej powierzchni lub przez zorganizowanie zwierzętom dostępu do pastwiska czy wybiegu.

  Nabór wniosków odbywa się drogą elektroniczną, za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus, na wspólnym formularzu wniosku dla płatności bezpośrednich i płatności obszarowych PROW 2014-2020. Wniosek może być także złożony po 15 czerwca 2020 r., z tym, że za każdy dzień roboczy opóźnienia należna kwota płatności zostanie pomniejszona o 1%. Ostateczny termin ubiegania się o płatności dobrostanowe upływa 10 lipca 2020 r.

 • Ostrzeżenie meteorologiczne!

  11.05.2020
  Ostrzeżenie meteorologiczne!

  Instytut Meteorologii I Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 1 stopnia prognozujące wystąpenie na terenie powiatu łódzkieo wschodniego od godz. 14:00 do godz. 20:00 dnia 11.05.2020 r. burz z gradem.

  Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 20 mm, lokalnie do 25 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad. Prawdopodobieństwo: 80%.

 • Sytuacja epidemiologiczna zakażeń SARS-CoV-2 w Powiecie Łódzkim Wschodnim

  09.05.2020
  Sytuacja epidemiologiczna zakażeń SARS-CoV-2 w Powiecie Łódzkim Wschodnim

  Przedstawiamy raport Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Łodzi przesłany do Starostwa Powiatowego w Łodzi.

  Sytuacja epidemiologiczna zakażeń SARS-CoV-2 w Powiecie Łódzkim Wschodnim - 9.05.2020 r.

  Liczba osób u których stwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2:

  Powiat Łódzki Wschodni: 11
  [1- gm. Andrespol; 4 - gm. Nowosolna; 4 - gm. Koluszki; 1 - gm. Rzgów; 1 - gm. Brójce]

  PPIS w Łodzi

  Jednocześnie informujemy, iż w chwili uzyskania kolejnych danych ze strony PPIS w Łodzi zostaną one niezwłocznie udostępnione na naszych stronach.

 • Wznowienie działalności diagnostycznej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Koluszkach - komunikat Dyrektora

  08.05.2020
  Wznowienie działalności diagnostycznej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Koluszkach - komunikat Dyrektora

  Szanowni Państwo

  Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Koluszkach, w tym zamiejscowe stanowiska pracy w Rzgowie wznawia działalność diagnostyczną. Pozostałe zadania Poradni (m.in.: zajęcia specjalistyczne, konsultacje, porady) w związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzenianiu się epidemii koronawirusa będą nadal prowadzone zdalnie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość - zgodnie z Uchwałą Nr 749/2020 Zarządu Powiatu Łódzkiego Wschodniego.

  W trosce o bezpieczeństwo Państwa, dzieci /młodzieży i pracowników przed udaniem się do Poradni prosimy o zapoznanie się i bezwzględne stosowanie do zasad dotyczących przebiegu wizyty diagnostycznej, w tym wymaganych dokumentów zamieszczonych na stronie www.ppp-koluszki.pl w zakładce DIAGNOZA W CZASIE COVID.

  Informujemy, iż w pierwszej kolejności na badania diagnostyczne będą umawiani klienci z odwołanych wizyt od 16 marca, którym niezbędne jest wydanie opinii o odroczeniu obowiązku szkolnego, orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, nauczania indywidualnego, zajęć rewalidacyjno - wychowawczych, opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju. O terminie diagnozy zostaną Państwo powiadomieni telefonicznie.

  Nowe osoby na badania zgłaszamy wyłącznie telefonicznie:

  • Poradnia w Koluszkach - 44 714 14 54
  • zamiejscowe stanowiska pracy w Rzgowie - 503 924 115

  Liczymy na Państwa wsparcie i zrozumienie.

   

  Z wyrazami szacunku

  mgr Aleksandra Balcerak

  Dyrektor PPP w Koluszkach

 • Komunikat

  08.05.2020
  Komunikat

  Przedstawiamy raport Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Łodzi przesłany do Starostwa Powiatowego w Łodzi.

  Sytuacja epidemiologiczna zakażeń SARS-CoV-2 w Łodzi i Powiecie Łódzkim Wschodnim na 7.05.2020 r.

  Liczba osób u których potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2 - ogółem 212

  Łódź 203

  Powiat Łódzki Wschodni 9
  [4 - gm. Nowosolna; 3 - gm. Koluszki; 1 - gm. Rzgów; 1 - gm. Brójce]

  Liczba osób objętych kwarantanną domową i ustawową 466 w tym powiat łódzki wschodni 99 osób objętych kwarantanną. W izolacji domowej pozostaje 32 osób i 4 osób w izolacji zorganizowanej.
  W nadzorze epidemiologicznym pozostaje 247 osoby. Odnotowano 6 zgonów w Łodzi.

  Liczba tzw.ozdrowieńców:
  153 osób w Łodzi,
  4 w powiecie łódzkim wschodnim.

  [uzyskano podwójne wyniki ujemne]

  PPIS w Łodzi

  Jednocześnie informujemy, iż w chwili uzyskania kolejnych danych ze strony PPIS w Łodzi zostaną one niezwłocznie udostępnione na naszych stronach.

 • Laptopy do kształcenia na odległość dla szkół

  07.05.2020
  Laptopy do kształcenia na odległość dla szkół

  W dniu dzisiejszym Pan Andrzej Opala – Starosta Łódzki Wschodni oraz Pani Ewa Gładysz – Wicestarosta Łódzki Wschodni przekazali Dyrektorom szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Łódzki Wschodni, 27 sztuk komputerów przenośnych, które następnie zostaną użyczone nauczycielom i uczniom w celu realizacji przez nich zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

  Laptopy trafiły do I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Koluszkach, Zespołu Szkół nr 1 w Koluszkach oraz Zespołu Szkół nr 2 w Koluszkach.

  Zakup laptopów jest odpowiedzią na obecną sytuację, w której z powodu czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, znaleźli się nauczyciele i uczniowie. Nauka jest prowadzona zdalnie, dlatego zakupiony sprzęt umożliwi głównie uczniom, ale również nauczycielom, kontynuowanie realizacji podstawy programowej w warunkach domowych.

  Laptopy zostały zakupione w ramach realizowanego przez Powiat Łódzki Wschodni projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego. Zakup ten został w 100% dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnić w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”.

 • Terminy ważności prawa jazdy, pozwolenia na kierowanie tramwajem itp. oraz pozwoleń czasowych

  07.05.2020
  -

  Od dnia 18 kwietnia 2020r., zaczął obowiązywać przepis art. 15zzzw (Art. 15zzzw dodany przez art. 73 pkt 57 ustawy z dnia 16 kwietnia 2020 r. (Dz. U. z 2020r. poz. 695) zmieniającej nin. ustawę z dniem 18 kwietnia 2020r.) zgodnie z którym w przypadku gdy ważność:

  1) prawa jazdy,

  2) pozwolenia na kierowanie tramwajem,

  3) zezwolenia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym lub pojazdem przewożącym wartości pieniężne,

  4) świadectwa kierowcy,

  5) legitymacji instruktora nauki jazdy,

  6) legitymacji egzaminatora,

  7) zaświadczenia o wpisie do ewidencji instruktorów techniki jazdy (świadectwa instruktora techniki jazdy),

  8) uprawnień do kierowania pojazdami,

  9) wpisu w prawie jazdy kodu 95 potwierdzającego uzyskanie kwalifikacji wstępnej, kwalifikacji wstępnej przyspieszonej, kwalifikacji wstępnej uzupełniającej, kwalifikacji wstępnej uzupełniającej przyspieszonej albo ukończenie szkolenia okresowego

  - upływa w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii, ważność tych dokumentów, uprawnień i wpisu ulega przedłużeniu do dnia upływu 60 dni od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego, w przypadku gdy nie zostanie ogłoszony stan epidemii, albo stanu epidemii.

  Jednocześnie informujemy, że na mocy art. 85. (Dz. U z 2020r., poz. 695):

  1. Czasowa rejestracja pojazdu dokonana na podstawie art. 74 ust. 2 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2020 r. poz. 110, 284 i 568), oraz wydane podczas tej rejestracji pozwolenie czasowe i zalegalizowane tablice rejestracyjne, zachowują ważność na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w okresie do 14 dni od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii, jeżeli termin ważności czasowej rejestracji upłynął w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii.
  2. Czasowa rejestracja pojazdu, o której mowa w ust. 1, zachowuje ważność w okresie do 14 dni od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii, jeżeli pojazd odpowiada warunkom określonym w art. 66 ustawy, o której mowa w ust. 1.

Stronicowanie

Banery

Kontakt

Powiat Łódzki Wschodni

Starostwo Powiatowe w Łodzi

ul. Sienkiewicza 3,
90-113 Łódź

tel. 42 633 71 91
fax 42 632 93 11

e-mail: powiat@lodzkiwschodni.pl

ePUAP: /72gq27iww7/skrytka

godziny pracy urzędu:
poniedziałek - piątek: 8.00 - 16.00

Stopka