Menu

Menu

Banery

  • komunikaty

Treść

Nawigacja

Treść

„Rodzina wobec niepełnosprawności dziecka. Diagnoza, problemy i rozwiązania.”

 

W dniu 16.10.2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Koluszkach odbyło się Spotkanie Wojewódzkiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, Powiatowych Społecznych Rad ds. Osób Niepełnosprawnych  oraz przedstawicieli  powiatów regionu łódzkiego.

Spotkania takie odbywają się od 4 lat, co roku w innym powiecie Ich celem jest poruszenie istotnych spraw dotyczących funkcjonowania osób z niepełnosprawnością oraz wymiana doświadczeń. Tegoroczna debata odbyła się pod hasłem „Rodzina wobec niepełnosprawności dziecka. Diagnoza, problemy i  rozwiązania.”

To niezwykle ważne zagadnienie zostało szczegółowo zaprezentowane przez zaproszonych prelegentów. Przedstawiali oni w trakcie swoich wystąpień przykłady dobrych praktyk, dzielili się sukcesami jak również trudnościami, jakie napotykali w realizacji projektów. W trakcie spotkania omówiono m.in.: systemowe wsparcie rozwoju dzieci z niepełnosprawnością w Powiecie Łódzkim Wschodnim, działalność Zespołu Konsultacyjnego w SOSW w Skierniewicach. Z dużą uwagą i zainteresowaniem słuchano wykładu przedstawiciela Fundacji Aktywnej Rehabilitacji dotyczącego kompleksowej aktywizacji społecznej dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich. Uzyskano także kompletną wiedzę dotyczącą założeń i działalności Centrum Informacji dla rodzin dzieci z uszkodzonym słuchem. Spotkanie zakończył panel dyskusyjny.

W wydarzeniu uczestniczyli Dyrektor RCPS w Łodzi - p. Anna Mroczek, Wicestarosta Łódzki Wschodni - p. Ewa Gładysz, Zastępca Burmistrza Miasta Koluszki – p. Krystyna Lewandowska, Przewodniczący Wojewódzkiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych - p. Tomasz Musielski.

Spotkanie uwieńczono wzruszającymi występami niepełnosprawnych podopiecznych z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Koluszkach oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno –Wychowawczego w Koluszkach.

 Organizatorami spotkania były: Wojewódzka Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych, Powiat Łódzki Wschodni  oraz Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi –Jednostka Organizacyjna Samorządu Województwa Łódzkiego. Za organizację przedsięwzięcia ze strony Powiatu odpowiedzialna była p. Aleksandra Balcerak - Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Koluszkach.

 

                                                                           

 

 

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

« wstecz

Banery

Kontakt

Powiat Łódzki Wschodni

Starostwo Powiatowe w Łodzi

ul. Sienkiewicza 3,
90-113 Łódź

tel. 42 633 71 91
fax 42 632 93 11

e-mail: powiat@lodzkiwschodni.pl

ePUAP: /72gq27iww7/skrytka

godziny pracy urzędu:
poniedziałek - piątek: 8.00 - 16.00

Stopka