Menu
Menu
Treść
Nawigacja
Treść
160. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego
Informujemy, że Nadleśnictwo Kolumna planuje powiększanie zasobów leśnych w wyniku nabywania lasów i gruntów przeznaczonych do zalesienia.
Informujemy, że zgodnie z art. 37 ustawy o lasach z dnia 28 września 1991 r (Dz.U. z 2020 r. poz. 148 z póź zm.) pkt. 2. „Las lub grunt przeznaczony do zalesienia może być nabyty w szczególności w przypadku:
1) jego bezpośredniej przyległości do gruntu pozostającego w zarządzie Lasów Państwowych;
2) zniesienia współwłasności lasu, gruntu przeznaczonego do zalesienia lub innego gruntu lub nieruchomości;
3) regulacji przebiegu granicy polno-leśnej.”
Jeżeli jesteś właścicielem gruntów, który:
– przylega do gruntu pozostającego w zarządzie Lasów Państwowych;
– w Planie Zagospodarowania Przestrzennego gminy jest przeznaczony do zalesienia;
– w powszechnej ewidencji gruntów opisany jest jako Ls, RV, RVI, RVIz;
– ma uregulowany stan prawny;
– nie jest obciążony na rzecz osób trzech oraz nie występują spory graniczne.
Oferty dot. możliwości sprzedaży ww. gruntów można składać:
– w formie tradycyjnej: Nadleśnictwo Kolumna ul. Leśników Polskich 1c, 98-100 Łask
– elektronicznej: przesyłanie na adres poczty e-mail: kolumna@lodz.lasy.gov.pl lub na platformie ePUAP adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /pgl_lp_0606/SkrytkaESP
Oferta powinna zawierać:
1. dane kontaktowe do właściciela,
2. informacje o przeznaczeniu gruntów w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego gminy lub studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy dla przedmiotowej działki,
3. kopie wypisu z ewidencji gruntów, wraz z podaniem nr księgi wieczystej,
4. kopie wyrysu z mapy ewidencyjnej,
5. informacje czy istnieją drogi dojazdowe do przedmiotowych działki,
6. jeżeli działka objęta jest Uproszczonym Planem Urządzenia Lasu – kopię wypisu z Uproszczonego Planu Urządzenia Lasu.
Dodatkowo informujemy, że na ewentualny zakup gruntów niezbędne jest uzyskanie zgody Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, a cena zakupu nie może być wyższa od ceny ustalonej w operacie szacunkowym sporządzanym przez rzeczoznawcę majątkowego.
Szczegółowe informacje można uzyskać pod adresem:
Nadleśnictwo Kolumna ul. Leśników Polskich 1 c 98-100 Łask,
tel: +48 43 675 42 06, +48 43 675 43 59
adres poczty e-mail: kolumna@lodz.lasy.gov.pl, strona: www.kolumna.lodz.lasy.gov.pl
Lokalizację gruntów będących w zarządzie Nadleśnictwa można sprawdzić na mapie Banku Danych o Lasach, która jest dostępna na stronie https://bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy (aktualizacja raz w roku, około kwietnia).
V Mistrzostwa Powiatu Łódzkiego Wschodniego Strażaków OSP w halowej piłce nożnej
Dwanaście drużyn wzięło udział w V Mistrzostwach Powiatu Łódzkiego Wschodniego Strażaków OSP w halowej piłce nożnej, które rozegrany zostały w dniu 5 lutego w Hali Sportowej GOSTiR w Rzgowie.
Zmaganiom drużynowym i wielkim emocjom sportowym oprócz licznej publiczności przyglądali się zaproszeni goście, m.in.:
- nadbryg. Grzegorz Janowski – Łódzki Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi.
- st. bryg. Sebastian Kościsty – Zastępca Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi.
- st. bryg. Paweł Malinowski – Zastępca Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi.
- Mateusz Kamiński – Burmistrz Rzgowa.
- Radosław Pełka – Przewodniczący Rady Miejskiej w Rzgowie.
- Witold Małecki – Burmistrz Tuszyna.
- Radosław Agaciak – Wójt Gminy Brójce.
Powiat Łódzki Wschodni reprezentowała Radna Powiatu Łódzkiego Wschodniego Klaudia Zaborowska – Gorzkiewicz.
Organizatorem Mistrzostw była Komenda Powiatowa PSP powiatu łódzkiego wschodniego z/s w Koluszkach, a medale dla uczestników zakupił Powiat Łódzki Wschodni.






Wszystkim druhom serdecznie gratulujemy! Do zobaczenia za rok!
Ślubowanie nowej radnej Powiatu Łódzkiego Wschodniego oraz powołanie Skarbnika Powiatu
W dniu 16 lutego 2023 r. podczas LV Sesji Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego uzupełniono skład radnych po śmierci radnego Tadeusza Walasa. Mandat radnej przyjęła przez ślubowanie Ewa Kotecka, która startowała do Rady Powiatu z tego samego komitetu wyborczego (KKW Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska) i w tym samym okręgu wyborczym (Okręg nr 1 – Tuszyn).
Radna Ewa Kotecka została również wybrana na stanowisko Wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego oraz zasiliła szeregi Komisji Gospodarki, Budżetu i Bezpieczeństwa Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego.
Po wieloletniej pracy na stanowisku Skarbnika Powiatu Łódzkiego Wschodniego, Barbara Ignatowska zrezygnowała z pełnionej funkcji. Podczas obrad Rada Powiatu w drodze uchwały powołała na funkcję Skarbnika Powiatu Łódzkiego Wschodniego Katarzynę Wojtaszek – dotychczasowego Naczelnik Wydziału Finansowo – Księgowego.
Jubileusz Warsztatów Terapii Zajęciowej "Wisienka" oraz Dziennego Domu Pobytu "Wisienka" w Wiśniowej Górze
W dniu 2 marca 2023 r. w Wiśniowej Górze odbyło się uroczyste spotkanie z okazji pierwszego jubileuszu Warsztatów Terapii Zajęciowej „Wisienka” oraz czwartego jubileuszu Dziennego Domu Pomocy „Wisienka” w Wiśniowej Górze.
W wydarzeniu pod hasłem „Razem tworzymy nasze wspólne szczęście” udział wzięli m.in.: Starosta Łódzki Wschodni Andrzej Opala, Członkowie Zarządu Powiatu: Marta Stasiak i Klaudia Zaborowska- Gorzkiewicz, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Urszula Łużniak wraz z Dyrektorami Domów Pomocy Społecznej Ewą Wawrzonek i Ryszardem Hejchmanem, którzy z tej okazji przekazali przydatne w pracy terapeutycznej prezenty.
"Przebudowa i modernizacja pałacyku na Środowiskowy Dom Samopomocy w Wiśniowej Górze": Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych
W wyniku drugiego naboru Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych, Powiat Łódzki Wschodni otrzymał dofinansowanie na inwestycję „Przebudowa i modernizacja pałacyku na Środowiskowy Dom Samopomocy w Wiśniowej Górze".
Kwota dofinansowana na tę inwestycję to 4 250 000,00 zł.
Obiekt budowlany - Pałacyk pochodzi z końca XIX wieku i znajduje się na terenie Domu Pomocy Społecznej w Wiśniowej Górze w gminie Andrespol. Fragmentarycznie budynek posiada wysokie walory architektoniczne, które podlegają ochronie konserwatorskiej na podstawie zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Andrespol. Pałacyk objęty jest indywidualną ochroną konserwatorską poprzez wpis do Gminnej Ewidencji Zabytków.
W ramach zadania zostanie wykonana przebudowa wolnostojącego budynku z przeznaczeniem na Środowiskowy Dom Samopomocy, przewidzianego do dziennego pobytu dla 25 osób i personelu zatrudnionego na stale. Z uwagi na zewnętrzne i wewnętrzne wykończenie pałacyku niespełniające wymogów w zakresie izolacji termicznej, klasy reakcji na ogień i innych walorów użytkowych, zakres działań modernizacji robót jest szeroki. Obejmował będzie część architektoniczną, konstrukcyjną, sanitarną i elektryczną. Na terenie obiektu trwają prace związane min. z demontażem, rozbiórką oraz wymianą istniejących instalacji sanitarnych, pokrycia dachu, stolarki okiennej, ścianek, podłóg oraz wewnętrznych i zewnętrznych schodów. Przewidziane jest również zabezpieczenie konstrukcji drewnianych, ścian fundamentowych i stropu nad piwnicą a także zamontowanie dwóch platform dla transportu pionowego osób niepełnosprawnych (wewnętrznej i zewnętrznej).
Zadanie realizowane przy dofinansowaniu ze środków własnych Powiatu Łódzkiego Wschodniego z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Planowany termin zakończenia prac: luty 2024 r.