Menu

Kalendarium

«sierpień 2021»
PnWtŚrCzwPtSobNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Menu

Banery

Treść

Nawigacja

Treść

Aktualności

Stronicowanie

 • Spotkanie wigilijne strażaków Powiatu Łódzkiego Wschodniego

  11.12.2023

  Spotkanie wigilijne strażaków Powiatu Łódzkiego Wschodniego

  W dniu 9 grudnia 2023 r. w Sali OSP w Justynowie odbyło się spotkanie wigilijne organizowane przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Powiatu Łódzkiego Wschodniego.

  Powiat Łódzki Wschodni reprezentowali Starosta Łódzki Wschodni Andrzej Opala oraz Wicestarosta Łódzki Wschodni Ewa Gładysz, którzy złożyli na ręce prezesa Zarządu OP ZOSP RP Powiatu Łódzkiego Wschodniego Dariusza Krzewińskiego życzenia świąteczno-noworoczne dla wszystkich druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu łódzkiego wschodniego.

 • Awans na stopień nauczyciela mianowanego

  06.12.2023
  -

  W dniu 5 grudnia 2023 r. odbyło się ostatnie w 2023 roku posiedzenie komisji egzaminacyjnej powołanej w celu przeprowadzenia egzaminu dla nauczyciela ubiegającego się o stopień nauczyciela mianowanego.
  Pan Kamil Butienko, nauczyciel Zespołu Szkół nr 2 w Koluszkach spełnił niezbędne wymagania i zdał egzamin na wyższy stopień awansu zawodowego.
  Członkowie komisji egzaminacyjnej z jej przewodniczącą - Wicestarostą Łódzkim Wschodnim Ewą Gładysz oraz Dyrektorem Zespołu Szkół nr 2 w Koluszkach Waldemarem Puczyńskim i Naczelnikiem Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Małgorzatą Szelest złożyli serdeczne gratulacje oraz  życzenia dalszego rozwoju osobistego i sukcesów w pracy zawodowej.

 • Andrzejkowy Turniej w piłce siatkowej

  05.12.2023
  Andrzejkowy Turniej w piłce siatkowej

  W sobotę 2 grudnia w Rzgowie w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji odbył się Andrzejkowy Turniej Powiatu Łódzkiego Wschodniego w piłce siatkowej drużyn amatorskich pod patronatem Starosty Łódzkiego Wschodniego. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Hipopotamy, drugie miejsce należało do drużyny Vamos, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Brute Force. Podczas zawodów Powiat Łódzki Wschodni reprezentowały Członkinie Zarządu Powiatu: Marta Stasiak oraz Klaudia Zaborowska-Gorzkiewicz, które wręczyły zwycięskim drużynom nagrody i puchary ufundowane przez Powiat.

 • Program "Wyrównywanie Różnic Między Regionami III" w roku 2024

  01.12.2023
  Program "Wyrównywanie Różnic Między Regionami III" w roku 2024

  Powiat Łódzki Wschodni informuje, iż przystąpił do realizacji kolejnej edycji Programu "Wyrównywania Różnic Między Regionami III" w roku 2024. Procedury i kierunki obowiązujące realizatorów programu w roku 2024 oraz druki wniosków i przystąpień dostępne są na stronie internetowej: www.pfron.org.pl

  Termin przyjmowania przez Powiat Łódzki Wschodni wniosków i wystąpień w obszarach B, C, D, F i G trwa od 1 grudnia 2023 r. do 9 lutego 2024 r.,
  natomiast wniosków w obszarze A oraz E trwa w trybie ciągłym.

  Kompletne wnioski i wystąpienia można składać w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łodzi, Al. Piłsudskiego 133d, 92-318 Łódź (II piętro, pok. 214)
  lub w siedzibie Starostwa Powiatowego w Łodzi, ul. H. Sienkiewicza 3, 90-113 Łódź (pok. VI). 

 • Zatwierdzenie wyboru ofert na realizację zadania publicznego

  30.11.2023
  Zatwierdzenie wyboru ofert na realizację zadania publicznego

  Zatwierdzenie wyboru ofert zgłoszonych w otwartym konkursie ofert na realizację zadania publicznego w zakresie powierzenia prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu łódzkiego wschodniego w 2024 roku oraz zawarcia z oferentami umów o realizację zadania publicznego.

  Uchwała nr 2612/2023 Zarządu Powiatu Łódzkiego Wschodniego z dnia 30 listopada 2023 w sprawie zatwierdzenia wyboru ofert zgłoszonych w otwartym konkursie ofert na realizację zadania publicznego w zakresie powierzenia prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu łódzkiego wschodniego w 2024 roku oraz zawarcia z oferentami umów o realizację zadania publicznego

 • Ogłoszenie Starosty Łódzkiego Wschodniego

  27.11.2023
  -

  W dniu 24 listopada 2023 r. w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego pod pozycją 9599 zostało opublikowane Ogłoszenie Starosty Łódzkiego Wschodniego z dnia 20 listopada 2023 r. w sprawie naboru kandydatów na członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych VI kadencji w Powiecie Łódzkim Wschodnim.  

  OGŁOSZENIE STAROSTY ŁÓDZKIEGO WSCHODNIEGO

 • 20-lecie chóru ,,CAMERATA"

  27.11.2023
  20-lecie chóru ,,CAMERATA"

  W sobotę, 25 listopada w Rzgowie świętowano 20- lecie powstania chóru „Camerata".  W Gminnym Ośrodku Kultury odbył się koncert galowy zespołu. Z okazji jubileuszu wydana została płyta z utworami chórzystów oraz pamiątkowy album z dziejami chóru. Pani Izabela Kijanka – dyrygent zespołu otrzymała odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej” za całokształt działalności. Podczas uroczystości Powiat Łódzki Wschodni reprezentowały członkinie Zarządu  Powiatu Łódzkiego Wschodniego: Marta Stasiak i Klaudia Zaborowska-Gorzkiewicz oraz Radna Powiatu: Edyta Waprzko.

 • LXIV Sesja Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego

  23.11.2023
  LXIV Sesja Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego

  Informujemy, że w dniu 30 listopada 2023 r. (czwartek) o godz. 11:00 w Starostwie Powiatowym w Łodzi, 90-113 Łódź, ul. H. Sienkiewicza 3 (IX piętro, pok. 907), rozpoczną się obrady LXIV Sesji Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego.

  Proponowany porządek obrad do pobrania tutaj

 • Wspólne Bajkowanie w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Koluszkach

  23.11.2023
  Wspólne Bajkowanie w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Koluszkach

  W dniu 22 listopada w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Koluszkach odbyło się wspólne Bajkowanie. Uczniowie ośrodka zapoznali się z przygodami Dobrosi, które przedstawili wyjątkowi goście: Starosta Łódzki Wschodni Andrzej Opala oraz Wicestarosta Łódzki Wschodni Ewa Gładysz. Spotkanie z bajkami jest jednym z zadań  realizowanych przez grupę nieformalną "My i oni czyli ZESPÓŁ" w ramach projektu pt. "Witamy w świecie, gdzie baśń się plecie". Projekt został dofinansowany ze środków otrzymanych z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030 Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

 • Dzień Pracownika Socjalnego

  21.11.2023
  Dzień Pracownika Socjalnego

  W dniu 21 listopada z okazji Dnia Pracownika Socjalnego odbyło się uroczyste spotkanie w Starostwie Powiatowym w Łodzi. Zarząd Powiatu Łódzkiego Wschodniego w składzie: Starosta Łódzki Wschodni Andrzej Opala, Wicestarosta Łódzki Wschodni Ewa Gładysz, Członkowie Zarządu: Marta Stasiak i Klaudia Zaborowska-Gorzkiewicz w towarzystwie Skarbnika Powiatu Katarzyny Wojtaszek oraz Iwony Walter-Wisiałkowskiej – Sekretarza Powiatu podziękowali wszystkim pracownikom socjalnym z terenu powiatu łódzkiego wschodniego za trud wnoszony w swoją pracę oraz zaangażowanie w niesieniu pomocy potrzebujących.

   Anety Klimczak - Kierownika Warsztatu Terapii Zajęciowej ,,Wisienka” w Wiśniowej Górze oraz Jolanty Truszczyńskiej kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Koluszkach przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Razem".

  ????Dzień Pracownika Socjalnego

  W dniu 21 listopada z okazji Dnia Pracownika Socjalnego odbyło się uroczyste spotkanie w Starostwie Powiatowym w Łodzi. Zarząd Powiatu Łódzkiego Wschodniego w składzie: Starosta Łódzki Wschodni Andrzej Opala, Wicestarosta Łódzki Wschodni Ewa Gładysz, Członkowie Zarządu: Marta Stasiak i Klaudia Zaborowska-Gorzkiewicz w towarzystwie Skarbnika Powiatu Katarzyny Wojtaszek oraz Iwony Walter-Wisiałkowskiej – Sekretarza Powiatu podziękowali wszystkim pracownikom socjalnym z terenu powiatu łódzkiego wschodniego za trud wnoszony w swoją pracę oraz zaangażowanie w niesieniu pomocy potrzebujących.
   
  Podziękowania, listy gratulacyjne, nagrody Starosty Łódzkiego Wschodniego oraz drobne upominki przekazane zostały na ręce: Urszuli Łużniak - Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łodzi, Ilony Bors – Przewodniczącej Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Powiecie Łódzkim Wschodnim, Ewy Wawrzonek – Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Wiśniowej Górze, Ryszarda Hejchmana – Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Lisowicach, Jolanty Kupicz – Kierownika Dziennego Domu Pomocy w Wiśniowej Górze, Anety Klimczak - Kierownika Warsztatu Terapii Zajęciowej ,,Wisienka” w Wiśniowej Górze, Jolanty Truszczyńskiej - Kierownika Warsztatu Terapii Zajęciowej w Koluszkach. 
   
  Wszystkim pracownikom socjalnym pracującym w Powiecie Łódzkim Wschodnim życzono sił i satysfakcji do dalszej pracy oraz nieustającej motywacji w podejmowaniu kolejnych wyzwań służących mieszkańcom Powiatu Łódzkiego Wschodniego.

  Wszystkim pracownikom socjalnym pracującym w Powiecie Łódzkim Wschodnim życzono sił i satysfakcji do dalszej pracy oraz nieustającej motywacji w podejmowaniu kolejnych wyzwań służących mieszkańcom Powiatu Łódzkiego Wschodniego.

Stronicowanie

Banery

Kontakt

Powiat Łódzki Wschodni

Starostwo Powiatowe w Łodzi

ul. Sienkiewicza 3,
90-113 Łódź

tel. 42 633 71 91
fax 42 632 93 11

e-mail: powiat@lodzkiwschodni.pl

ePUAP: /72gq27iww7/skrytka

godziny pracy urzędu:
poniedziałek - piątek: 8.00 - 16.00

Stopka