Menu

Treść

Nawigacja

Treść

Szesnaste Święto Powiatu Łódzkiego Wschodniego

W dniu 22 kwietnia 2023 r. mieszkańcy Powiatu Łódzkiego Wschodniego razem z przedstawicielami władz samorządowych wzięli udział w obchodach XVI Święta Powiatu Łódzkiego Wschodniego. W Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Skoszewach została odprawiona msza koncelebrowana w intencji mieszkańców Powiatu. W eucharystii udział wzięły władze samorządowe, zaproszeni goście, mieszkańcy, poczty sztandarowe policji, straży oraz szkół z terenu Powiatu.
 
Po mszy zgromadzeni goście udali się na teren Szkoły Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły w Starych Skoszewach gdzie odbyła się dalsza część obchodów. Gospodarzami tegorocznego Święta Powiatu był Starosta Łódzki Wschodni Andrzej Opala i Piotr Szcześniak Wójt Gminy Nowosolna. Po oficjalnym powitaniu gości, Wicestarosta Łódzki Wschodni Pani Ewa Gładysz przedstawiła zasady zaplanowanego na ten dzień konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Na najlepsza potrawę tradycyjną Powiatu Łódzkiego Wschodniego”.
 
Zwycięską potrawą został Parafialny Żur Skoszewski przygotowany przez Polsko-Ukraińskie Koło Gospodyń Wiejskich w Byszewach reprezentujące gminę Nowosolna. Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich za swoje zaangażowanie i trud jaki włożyły w przyrządzenie regionalnych przysmaków bardzo dziękujemy.
 

 

Piętnaste Święto Powiatu Łódzkiego Wschodniego

W dniu 21 kwietnia 2022 r. w nowo zmodernizowanej sali Urzędu Miejskiego w Koluszkach odbyła się uroczysta XLIII Sesja Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego z okazji symbolicznych obchodów Święta Powiatu i zbliżających się imienin Świętego Wojciecha – Patrona Powiatu Łódzkiego Wschodniego.

W Sesji Rady wzięli udział m.in.: Burmistrz Koluszek Waldemar Chałat, Rzgowa Mateusz Kamiński, Wójt Gminy Brójce – Radosław Agaciak, przedstawiciele jednostek organizacyjnych, służb, inspekcji, straży, a także szkół i placówek prowadzonych przez Powiat.

Starosta Łódzki Wschodni Andrzej Opala wspólnie z Wicestarostą Ewą Gładysz wręczyli nagrody za wysokie osiągnięcia sportowe w 2021 roku, a także nagrodzili najzdolniejszych uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Łódzki Wschodni za wysokie osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2021/2022.  


 

Czternaste Święto Powiatu Łódzkiego Wschodniego

W ramach obchodów Święta Powiatu Łódzkiego Wschodniego, zostały wręczone dyplomy i nagrody przyznane przez Zarząd Powiatu dla najzdolniejszych uczniów szkół prowadzonych przez Powiat za wysokie osiągnięcia w nauce, poparte wysoką średnią ocen za pierwsze półrocze roku szkolnego 2020/2021 oraz sukcesami na olimpiadach i konkursach, w których brali udział uczniowie.


 

Trzynaste Święto Powiatu Łódzkiego Wschodniego

Główne obchody Trzynastego Święto Powiatu Łódzkiego Wschodniego planowane były na dzień 25 kwietnia 2020 r. w gminie Nowosolna. Niestety z powodu pandemii koronawirusa obchody Święta musiały zostać odwołane.


 

Dwunaste Święto Powiatu Łódzkiego Wschodniego

W dniu 26 kwietnia 2019 r. mieszkańcy Powiatu Łódzkiego Wschodniego razem z przedstawicielami władz samorządowych wzięli udział w obchodach XII Święta Powiatu Łódzkiego Wschodniego. W Kościele pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzgowie została odprawiona msza koncelebrowana w intencji mieszkańców Powiatu. W eucharystii udział wzięły władze samorządowe, zaproszeni goście, mieszkańcy, poczty sztandarowe policji, straży, oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu.

 


 

Jedenaste Święto Powiatu Łódzkiego Wschodniego

Główne obchody tegorocznego XI Święta Powiatu Łódzkiego Wschodniego odbyły się w Tuszynie  21 kwietnia 2018 roku. W Parafii Świętego Krzysztofa w Tuszynie Lesie odprawiona została Msza Święta w intencji mieszkańców naszego Powiatu Łódzkiego Wschodniego, którego patronem jest Święty Wojciech.

 

 


Dziesiąte Święto Powiatu Łódzkiego Wschodniego

22 kwietnia 2017 r. mieszkańcy Powiatu Łódzkiego Wschodniego razem z przedstawicielami władz samorządowych wzięli udział w obchodach jubileuszowych X Święta Powiatu Łódzkiego Wschodniego. W kościele parafialnym w Gałkowie Dużym (Gmina Koluszki) została odprawiona msza koncelebrowana w intencji mieszkańców Powiatu.

 


 

Dziewiąte Święto Powiatu Łódzkiego Wschodniego

23 kwietnia we wspomnienie Świętego Wojciecha, Patrona Powiatu Łódzkiego Wschodniego, mieszkańcy Powiatu wraz z władzami samorządowymi, świętowali podczas głównych obchodów IX Święta Powiatu Łódzkiego Wschodniego. Jak w latach ubiegłych obchody rozpoczęła uroczysta Msza Święta, celebrowana przez księdza Mariana Górkę – Proboszcza Parafii Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Andrespolu. W eucharystii odprawionej w intencji mieszkańców Powiatu wzięli liczny udział zaproszeni goście, mieszkańcy oraz poczty sztandarowe policji, straży pożarnej oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu.

 


 

Ósme Święto Powiatu Łódzkiego Wschodniego

23 kwietnia 2015 r. mieszkańcy Powiatu wraz z samorządowcami regionu łódzkiego wzięli liczny udział w głównych obchodach VIII Święta Powiatu Łódzkiego Wschodniego, które w tym roku zorganizowane zostały wspólnie z Gminą Brójce.

 


 

Siódme Święto Powiatu Łódzkiego Wschodniego

W dniach od 12 do 29 kwietnia 2014 r. odbyły się obchody VII Święta Powiatu Łódzkiego Wschodniego. Główne obchody tegorocznego Święta miały miejsce na terenie gminy Koluszki.

 


 

następna strona »

Banery

Kontakt

Powiat Łódzki Wschodni

Starostwo Powiatowe w Łodzi

ul. Sienkiewicza 3,
90-113 Łódź

tel. 42 633 71 91
fax 42 632 93 11

e-mail: powiat@lodzkiwschodni.pl

ePUAP: /72gq27iww7/skrytka

godziny pracy urzędu:
poniedziałek - piątek: 8.00 - 16.00

Stopka