Menu

Treść

Nawigacja

Treść

Siódme Święto Powiatu Łódzkiego Wschodniego

W dniach od 12 do 29 kwietnia 2014 r. odbyły się obchody VII Święta Powiatu Łódzkiego Wschodniego. Główne obchody tegorocznego Święta miały miejsce na terenie gminy Koluszki.

Obchody rozpoczął XVII Przegląd Artystycznego Ruchu Seniora zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Koluszkach. W ramach Przeglądu, który odbył się 12 kwietnia 2014 r. zespoły artystyczne zaprezentowały niezwykle ciekawy repertuar.

W dniu 23 kwietnia w Parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Koluszkach została odprawiona uroczysta Msza Święta, w której uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz Gminy Koluszki, Zarządu Powiatu Łódzkiego Wschodniego oraz zaproszeni goście. Po mszy odbyła się XLIV Sesja Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego na sali widowiskowej kina Odeon 3D w Miejskim Ośrodku Kultury w Koluszkach. Obrady Sesji uświetnił spektakl z piosenkami Agnieszko Osieckiej przygotowany przez uczniów I LO w Koluszkach oraz pokazy taneczne w wykonaniu wychowanków MOK w Koluszkach. Podczas Sesji Starosta Łódzki Wschodni Piotr Busiakiewicz wręczył Nagrodę Starosty Łódzkiego Wschodniego za Wysokie Osiągnięcia Sportowe, którą otrzymał Feliks Bińkowski. Nagrody z rąk Wicestarosty Marka Jarzębskiego otrzymali także najzdolniejsi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Łódzkiego Wschodniego oraz młodzi laureaci Powiatowego Konkursu Plastycznego „Z Policją bezpieczniej”.

Następnego dnia, tj. 24 kwietnia, uczniowie szkół prowadzonych przez Powiat w hali sportowej OSiR w Koluszkach rozegrali VI Powiatowy Turniej Siatkarski drużyn męskich i żeńskich „O Puchar Św. Wojciecha”. W tym samym czasie zespoły reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne z terenu Powiatu rywalizowały w VI Powiatowym Konkursie Dzień Przedsiębiorczości „Firma przyjazna środowisku i ludziom”. Podobnie do lat ubiegłych w tym roku również odbyły się dwie edycje Konkursu „Mistrz ortografii Powiatu Łódzkiego Wschodniego”.

28 kwietnia z dyktandem powiatowym zmierzyli się uczniowie szkół podstawowych z terenu naszego Powiatu. Natomiast 29 kwietnia o złote Pióro Starosty walczyli uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych Powiatu.

 

Zarząd Powiatu Łódzkiego Wschodniego serdecznie dziękuje firmom, które wsparły organizację obchodów VII Święta Powiatu: Ptak Media S.A., Przedsiębiorstwo Agat S.A., Onninen Sp. z o.o., Ovovita Andrzej Kurasik.

« wstecz

Banery

Kontakt

Powiat Łódzki Wschodni

Starostwo Powiatowe w Łodzi

ul. Sienkiewicza 3,
90-113 Łódź

tel. 42 633 71 91
fax 42 632 93 11

e-mail: powiat@lodzkiwschodni.pl

ePUAP: /72gq27iww7/skrytka

godziny pracy urzędu:
poniedziałek - piątek: 8.00 - 16.00

Stopka