Menu

Kalendarium

«kwiecień 2023»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Menu

Banery

Treść

Nawigacja

Treść

Aktualności

Stronicowanie

 • Rolniku, bądź bezpieczny na drodze - noś odblaski!

  01.12.2017
  Rolniku, bądź bezpieczny na drodze - noś odblaski!

  Dyrekcja Oddziału Regionalnego KRUS w Łodzi informuje:
  Jesienią i zimą zmierzch zapada szybko, częściej pada deszcz lub śnieg, a rano długo utrzymuje się mgła. Te zjawiska powodują, że użytkownicy dróg, głównie piesi i rowerzyści, są mniej widoczni. Na niebezpieczeństwo potrącenia przez pojazdy mechaniczne szczególnie narażeni są mieszkańcy terenów wiejskich, gdzie infrastruktura techniczna nie zawsze jest tak rozwinięta jak w miastach. Rolnicy i członkowie ich rodzin często poruszają się po wąskich, nieoświetlonych drogach, bez chodników i utwardzonych poboczy, po których również przemieszczają się nieoświetlone lub niewystarczająco oświetlone ciągniki i maszyny rolnicze, motocykle i rowery. Dla pieszych poruszanie się po zmroku poza terenem zabudowanym oznacza zwykle poruszanie się w ciemności, a dla kierowców pojazdów - nagłe pojawienie się pieszego na poboczu lub skraju jezdni. Nietrudno wówczas o wypadek. Jednym z najskuteczniejszych sposobów uniknięcia powyższych zagrożeń jest noszenie elementów odblaskowych na ubraniu.

 • XII Wieczór Gór i Przygody

  30.11.2017
  XII Wieczór Gór i Przygody

  Samorząd Uczniowski I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Koluszkach zaprasza na XII Wieczór Gór i Przygody który odbędzie się 8 grudnia 2017 r. w godzinach 16.00 - 20.00 w sali gimnastycznej I LO w Koluszkach przy ul. Kościuszki 16.
  Mile widziani są wszyscy, którzy kochają podróże, a góry nade wszystko! Będzie to wspaniała okazja, żeby posłuchać i zobaczyć ludzi mających szczęście do przygody, zdobywców bliskich i dalekich niezwykłych ziemskich zakątków. Nasi goście będą wspominać swoje najciekawsze wyprawy. Przeniosą nas do miejsc, które najmocniej zapisały się w ich sercach i wspomnieniach.

 • Andrzejkowy Turniej w Piłce Siatkowej rozstrzygnięty

  27.11.2017
  Andrzejkowy Turniej w Piłce Siatkowej rozstrzygnięty

  Kolejna edycja Andrzejkowego Turnieju w Piłce Siatkowej Rzgów 2017 za nami. W niedzielę 26 listopada w Hali Sportowej w Rzgowie w rozgrywkach siatkarskich zmierzyło się 12 drużyn, 8 z terenu Powiatu i 4 z województwa. Zawody te,  to wspólne przedsięwzięcie Powiatu Łódzkiego Wschodniego i Gminy Rzgów. Głównymi nagrodami w turnieju były puchary dla trzech najlepszych drużyn.
  Oficjalnego otwarcia dokonali: Wicestarosta Łódzki Wschodni Ewa Gładysz, Burmistrz miasta Rzgowa Mateusz Kamiński, Radna Powiatu Klaudia Zaborowska – Gorzkiewicz oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Radosław Bubas.
  Pierwszą fazą turnieju były rozgrywki grupowe, z których wyłonieni zwycięzcy awansowali do półfinału. W finale zmierzyły się drużyny: Sokół Rzgów – VT Nosorożec. Zwycięzcami Andrzejkowego Turnieju w Piłce Siatkowej Rzgów 2017 została drużyna Sokół Rzgów,  pokonując rywali wynikiem 2:0. Trzecie miejsce wywalczyli gracze zespołu VT Zelów.

 • Dzień Pracownika Socjalnego

  27.11.2017
  Dzień Pracownika Socjalnego

  Dzień Pracownika Socjalnego obchodzony jest w Polsce 21 listopada. W Powiecie Łódzkim Wschodnim oficjalne obchody tego święta odbyły się 24 listopada 2017 roku w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rzgowie. Organizatorami uroczystości byli Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łodzi, Pani Urszula Łużniak oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzgowie.
  Starosta Łódzki Wschodni Andrzej Opala wraz z  Burmistrzem Rzgowa Mateuszem Kamińskim wręczyli okolicznościowe dyplomy i statuetki 41 wyróżnionym pracownikom ośrodków pomocy społecznej, działających na terenie gmin Powiatu, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łodzi, domów pomocy społecznej w Wiśniowej Górze i Lisowicach oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Koluszkach. Podziękowali za ich pracę, trud i zaangażowanie na rzecz osób potrzebujących wsparcia i opieki społecznej. Pamiątkowe statuetki przekazano ponadto Staroście i Wicestaroście Łódzkiemu Wschodniemu oraz burmistrzom i wójtom miast i gmin z terenu Powiatu.
  W programie święta zaplanowane były również występy artystyczne, w których udział wzięli podopieczni domów pomocy społecznej oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Koluszkach. W części artystycznej zaprezentowała się także Grupa Wokalna „Sempre Cantare” działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rzgowie. Podczas obchodów święta można było podziwiać pracę plastyczne wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Koluszkach.

 • Andrzejkowy Turniej w Piłce Siatkowej – ZAPRASZAMY

  23.11.2017
  -
 • Konferencja 'Czas na ekologię!'

  23.11.2017
  Konferencja 'Czas na ekologię!'

  Marszałek Województwa Łódzkiego – Witold Stępień serdecznie zaprasza wraz z partnerami: Izbą Rolniczą Województwa Łódzkiego, Łódzkim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach, Instytutem Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz Stowarzyszeniem Ekosystem – Dziedzictwo Natury do udziału w konferencji Czas na ekologię!, która odbędzie się 4 grudnia br. w Łodzi (Łódzki Rynek Hurtowy Zjazdowa, sala konferencyjna). 

 • XLIII Sesja Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego

  22.11.2017
  XLIII Sesja Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego

  Informujemy, że w dniu 28 listopada 2017 r. (wtorek) o godz. 12.00, w Starostwie Powiatowym w Łodzi, ul. Sienkiewicza 3 (IX piętro, pok. 907), rozpoczną się obrady XLIII Sesji Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego.


  Proponowany porządek obrad do pobrania tutaj.

 • Informacja

  22.11.2017
  Informacja

  Informacja o unieważnieniu otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie powierzenia prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu łódzkiego wschodniego w 2018 roku.

  Pełna treść informacji do pobrania tutaj.

 • Dzień Pracownika Socjalnego

  20.11.2017
  -

Stronicowanie

Banery

Kontakt

Powiat Łódzki Wschodni

Starostwo Powiatowe w Łodzi

ul. Sienkiewicza 3,
90-113 Łódź

tel. 42 633 71 91
fax 42 632 93 11

e-mail: powiat@lodzkiwschodni.pl

ePUAP: /72gq27iww7/skrytka

godziny pracy urzędu:
poniedziałek - piątek: 8.00 - 16.00

Stopka